Середа, 29 Листопада

Ілон Маск опублікував карту політичних уподобань українців десятирічної давності

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мільярдер, який нещодавно закликав до проведення референдумів у Луганській та Донецькій областях, а також умовляв віддати росії Крим, знову повернувся до українського питання.

Цього разу Маск опублікував у своєму Twitter карту електоральних настроїв українців за підсумками парламентських виборів 2012 року.

Згідно з нею, більшість округів, особливо розташованих на сході та півдні країни, проголосували за проросійську Партію регіонів. Трохи менше — за Батьківщину, яка набрала голоси у центральних та західних областях. В окремих округах перемогли Свобода та комуністи.

При цьому Маск вирішив згладити враження від свого твіту, додавши: «Очевидно, далеко не всі, хто голосував за проросійську партію, хотіли приєднатися до росії».

Також Маск уточнив, що Херсон та Запорізька область «майже напевно не хотіли входити до складу російської федерації». Ці регіони були потрібні для забезпечення сухопутного мосту до Криму та його водопостачання.

У коментарях почалося бурхливе обговорення.

Традиційно захищаючий Україну Пол Массаро опублікував карту голосування українців на референдумі за незалежність 1991 року. Як відомо, тоді всі регіони проголосували за підтримку суверенітету України.

Інший користувач опублікував карту електоральних переваг 2019 року. Згідно з нею, у більшості регіонів, у тому числі східних та південних, лідирував Володимир Зеленський.

Крім того, в коментарях до скандального твіту з’явилося безліч фотожаб від засуджуючих Маска користувачів соцмережі.