Вівторок, 28 Травня

ІКЕА офіційно заявила про вихід на ринок України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

ІКЕА офіційно оголосила про намір вийти на український ринок. Про це компанія заявила у прес-релізі.

«Ми йдемо в Україну з баченням того, як змінити на краще повсякденне життя багатьох людей. Наша компанія пропонує широкий вибір доступних товарів для дому у відповідь на високий попит з боку споживачів», − зазначив менеджер із продажів «IKEA Південно-Східна Європа» Стефан Вановербеке (Stefan Vanoverbeke).

Згідно з повідомленням, наразі ІКЕА вивчає варіанти бізнес-моделі, що дозволить реалізувати плани компанії протягом 1–2 років. Рішення буде прийняте з урахуванням дослідження і вподобань споживачів.

IKEA Group є найбільшим у світі ритейлером товарів для дому з 361 магазином у 29 країнах світу, була створена у Швеції у 1943 році. Власниками IKEA Group є INGKA Holding B.V. та підконтрольні йому структури.

Новину вже прокоментував посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом.

“Хороші новини для шанувальників доступного шведського дизайну! IKEA відкриється в Україні”, – написав він у Twitter.

Нагадаємо, що перші плани щодо виходу шведського гіганта на український ринок були озвучені ще у 2005 році.

Компанія збиралася побудувати під Києвом торгово-розважальний центр. Для побудови ТЦ потрібно було пожертвувати 70 га лісу, розташованого неподалік від автомагістралі Київ – Бориспіль.

IKEA мала намір вкласти близько 1 млрд доларів в торгові центри по всій Україні. Київський центр оцінювали в 300 млн доларів. Його загальна площа повинна була становити 150 тис кв м.

Крім Києва, подібні центри повинні були побудувати в Дніпрі, Харкові, Донецьку та Одесі.

У 2007 році Київська міська адміністрація відмовилася виділяти IKEA ділянку в 55 га під будівництво торгового центру.

“Ми давно моніторимо ринок, і якщо б був інший прийнятний варіант, ми б не впиралися”, – відповіли представники шведської сторони.

Київська влада запропонувала шведам землю на території Київського танково-ремонтного заводу в Дарницькому районі, але вони відмовилися.

Тоді ж з’явилася інформація, що IKEA може вийти на український ринок у Львові, але не склалося. Шведи навіть зустрічалися з мером Андрієм Садовим.

Знову заговорили про вихід IKEA у 2009 році. Закінчити перший ТЦ планували у 2011 році. Під забудову IKEA придбала земельну ділянку в Одеській області площею 64 гектари.

У 2010 році, розчарувавшись в українській владі, шведський гігант продав свої активи в Україні – два деревопереробних заводи та меблеву фабрику. Активи у Міжгір’ї купила данська лісопереробна компанія DDS. Два інших підприємства викупила румунська Plimat.

29 травня 2017 року голова правління ЗАТ “Мандарин Плаза” Олександр Черницький заявив, що IKEA планує вийти на український ринок найближчим часом.

За його словами, IKEA може стати орендарем торгово-розважального центру “Південний” в Голосіївському районі Києва.