Понеділок, 26 Лютого

Ігор Мельник презентував свою десяту книжку «Вулиці Львова»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В п’ятницю, 15 вересня 2017 року, в приміщенні Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) відбулась презентація книги краєзнавця Ігора Мельника “Вулиці Львові”. Про це повідомляє портал Фотографії Старого Львова.

Нова книга Ігора Мельника «Вулиці Львова» знайомить читачів з вулицями та площами Львова, цікавими будівлями та пам’ятками столиці Галичини, визначними подіями в історії міста, що створене розумом і працею багатьох поколінь не лише українців, але й поляків, німців, євреїв, росіян, вірмен, для яких місто протягом сторіч було центром національного та релігійного життя.

Ігор Мельник © photo-lviv.in.ua

“Ігор Мельник належить до кращих представників покоління, яке ми умовно називаємо «люди з подвійним досвідом», котрий не просто жив і збагачував багаж знань, а був активним учасником подій, що наблизили нашу незалежність.

Обкладинка книги Ігора Мельника “Вулиці Львові”

Львів Ігоря Мельника відрізняється від Львова інших львовознавців тим, що, насамперед, він зробив акцент на український Львів, але водночас показав наше місто таким яким воно є – це місто поляків, євреїв, росіян. І в працях Ігоря Мельника ми маємо справу не з довідниковим матеріалом, а з, як сказав Роман Іваничук, урбаністичними есеями. В кожному образі міста обов’язково є авторське ставлення.

Краєзнавство – це завжди плідний патріотизм і Ігор Мельник відноситься до тих діяльних патріотів, якими ми завжди мусимо заслужено пишатися”, – зазначила модератор презентації українська письменниця, есеїст, літературознавець Надія Мориквас.

Презентація книжки Ігора Мельника “Вулиці Львова” © photo-lviv.in.ua

У Львові – місті, яке зберегло свою урбаністичну структуру від часів Середньовіччя, вулична мережа творилася протягом майже тисячі років. І цей процес продовжується й нині. Мінялася влада і державна приналежність, архітектурна мода й будівельні технології, засоби комунікації та ментальність громадян. І всі ці зміни залишали свої сліди на львівській бруківці та в житті його мешканців, які є найбільшою цінністю міста Львова.Незважаючи на примхи долі, Львів не втратив свого шансу стати креативним й динамічним осередком міського життя, науки, освіти, літератури, мистецтв, високих технологій, інформаційних потоків та місцем, куди завжди хочеться повертатись з далеких мандрів. Місто збереже й у ІІІ тисячолітті свою неповторну ауру, яка приваблюватиме туристів з усього світу.

Презентація © photo-lviv.in.ua

“Вихід цієї книги – це була одна з пропозицій видавництва «Фоліо». Вони попросили об’єднати в одному виданні всю інформацію як я бачу Львів зараз. Ця книга відрізняється від попередніх тим, що більшість матеріалу, яка до них увійшла, зібрана тут. Тож зараз, купивши одну книжку можна дістати майже всю інформацію. Ну і крім того за десять років назбиралося багато нового, що не увійшло в попередні видання, адже місто росте, інформація накопичується і цей матеріал теж викладено в новій книзі”, – поділився автор книги, краєзнавець Ігор Мельник.

В новій книжці старовинне місто розглядається послідовно за його історичними частинами: Середмістям, передмістями та околицями. Видання обсягом 608 сторінок, ілюстроване численними фотографіями, малюнками та поштівкам.

Автор: Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ для Фотографії Старого Львова.