Середа, 19 Червня

Гройсман проінспектував Львівський перинатальний центр

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У четвер, 21 березня, у межах робочої поїздки на Львівщину, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав «Львівський обласний клінічний перинатальний центр».

Про це повідомили в прес-службі ЛОДА.

Центр є одним з основних медичних закладів охорони здоров’я матері та дитини у Львівській області, насамперед, з надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги жінкам із загрозою переривання вагітності та передчасними пологами.

Перинатальний центр був закритий на реконструкцію у жовтні 2013 року. 22 червня 2018 року відкрито після реконструкції І чергу: пологовий стаціонар. При відкритті розгорнуто 75 акушерських ліжок.

Працює 11 індивідуальних пологових зали. Загальна кількість ліжок – 254. Структурні підрозділи центру розміщені у трьох корпусах: у двох корпусах, що відкриті після реконструкції 22.06.2018 функціюють: пологове відділення на 11 індивідуальних пологових залів; відділення анестезіології та інтенсивної терапії 12 ліжок; відділення інтенсивної терапії новонароджених 12 ліжок; лабораторний блок; центральне стерилізаційне відділення; рентгенкабінет, післяпологове відділення сумісного перебування та відділення новонароджених і недоношених дітей сумісного перебування 75 ліжок.

© loda.gov.ua

У третьому корпусі, що перебуває на реконструкції, будуть розміщені: відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології 75 ліжок; відділення патології ранніх термінів вагітності та медицини плода 35 ліжок; відділення гінекології з малоінвазивними технологіями 45 ліжок; консультативно-поліклінічне відділення; кафедра акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти ЛНМУ ім. Данила Галицького.

© loda.gov.ua

За останній рік функціонування до реконструкції в перинатальному центрі прийнято 2626 пологів, з них 58 – були передчасними у вкрай малому терміні 22-27 тижнів.

Саме в перинатальному центрі проводилось розродження найбільшої кількості таких пологів та забезпечувався шанс на життя недоношених дітей. На базі перинатального центру успішно працював один з перших в Україні регіональний центр підтримки лактації та грудного вигодовування «Материнське джерело». З жовтня 2013 року Львівський перинатальний центр закрито на реконструкцію для вдосконалення надання медичної допомоги матерям і дітям у Львівській області, впровадження у практику охорони здоров’я ефективних перинатальних технологій на принципах доказової медицини.

© loda.gov.ua

Одразу після закриття перинатального центру показник перинатальної смертності в області зріс з 9,76 на 1000 новонароджених до 10,81 на (11,7%), а кількість мертвонароджених дітей збільшилась на 6,5%.

Замовником на об’єкті відповідно до Розпорядження голови облдержадміністрації від 27 березня 2013 року №140/0/5-13 є управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації, яким було оголошено торги і визначено виконавця робіт. Для завершення будівництва необхідно дофінансування – 81 277,825 тис. грн (на будівельні роботи – 57 248,125 тис. грн та на закупівлю медобладнання – 22 029,700 тис. грн. (оголошені тендери 7 та 8 лютого) 2 000,00 тис. грн – утримання служби замовника, авторський нагляд та проектні роботи, введення об’єкта в експлуатацію).

© loda.gov.ua