Грета Тунберг приїхала до Києва на зустріч із Зеленським

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Шведська екоактивістка Грета Тунберг у четвер приїхала в Україну й зустрілась із президентом Володимиром Зеленським. Про зустріч повідомив Офіс президента, повідомляє “Європейська правда”.

Грета Тунберг є членкинею Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни в Україні та під час візиту до Києва брала участь в обговоренні наслідків підриву Росією Каховської гідроелектростанції.


Зеленський розповів про наслідки підриву греблі Каховської ГЕС, перед якими постали жителі Херсонщини, а також шкоди, завданої аграрній сфері та біорізноманіттю регіону.

Зазначається, що Тунберг подякувала за запрошення й “наголосила, що залучатиме представників екологічних громадських організацій до діалогу стосовно основних завдань Міжнародної робочої групи та привернення уваги до екологічних наслідків війни”.

Окрім шведської активістки, до групи входять екс-віцепрем’єр-міністр Швеції Маргот Вальстрем, віцепрезидентка Європарламенту Гайді Гаутала та експрезидентка Ірландії Мері Робінсон.

Як відомо, Грета Тунберг стала відомою у 2018 році, коли почала щоп’ятниці сидіти під стінами шведського парламенту, вимагаючи ухвалення дій із захисту клімату. Започатковані нею шкільні страйки – Fridays for Future – стали глобальним рухом.

Раніше стало відомо, що факультет богослов’я Гельсінського університету присудив 20-річний Тунберг свою найвищу відзнаку – ступінь почесного доктора.