П’ятниця, 1 Березня

Головний санітарний лікар розповів, чому Луцьк – у “червоній” зоні, а Київ і Львів – ні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Головний санітарний лікар України пояснив, що Київ потрапив у “зелену” зону епідемічної небезпеки, тому що його показники не перевищували прийняті норми 5 днів поспіль.

Про це Віктор Ляшко розповів на брифінгу 1 серпня, передає Українська Правда.

На запитання журналістів, чому більшість України віднесли до “зеленої” зони – тобто найбільш безпечної щодо поширення COVID-10, і навіть Київ, хоча столиця останнім часом – у лідерах за приростом нових хворих, як і Львівська область.

Ляшко відповів, що зелена, жовта, помаранчева чи червона зони визначаються за 4 національними показниками, які обраховуються за 5 днів поспіль.

“Тому Київ сьогодні – у зеленій зоні, бо немає перевищення 5 днів поспіль”, – зазначив Ляшко.

Львів і три райони Львівської області – у “помаранчевій” зоні, а Київ – у “зеленій”, хоча вони є лідерами за приростом нових хворих на коронавірусну хворобу останнього місяця.

Скріншот карти

Скріншот карти

Нагадаємо, влада Луцька, який потрапив до «червоної» зони із поширення Covid-19, відмовляється зупиняти громадський транспорт і закривати громадські заклади.

Про це заявив радник мера Ігор Поліщук на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, мотиви віднесення Луцька до “червоної” зони незрозумілі, адже “в останній час щодо статистики по рівню захворюваності на COVID-19 в місті нічого не змінилось”.

Поліщук назвав це рішення “недолугим, невчасним та непрофесійним”, а Державну комісію ТЕБ та НС  – “органом з не зовсім зрозумілим правовим статусом”. Він вважає, що такими обмеженнями країну довели “до економічного колапсу, знищили сотні тисяч робочих місць та значно погіршили рівень життя українців й рівень економічної активності в країні”.

“Повідомляємо, що Луцька міська рада не буде приймати жодних рішень щодо зупинки транспорту або закриття будь-яких закладів у зв‘язку з вищевказаним незрозумілим рішенням.

Якщо центральна влада хоче працювати по закону – нехай вводить надзвичайний стан та лише тоді зупиняє транспорт, закриває заклади та приймає інші обмеження”, – написав він.