Понеділок, 4 Березня

Головний переговорник росії лякає, що Польща хоче “відгризти” західноукраїнські території

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Помічник президента рф, голова російської делегації на переговорах з Україною Володимир Мединський лякає Київ тим, що Польща нібито хоче забрати західноукраїнські території.

Про це він наплів на просвітницькому марафоні “Нові горизонти”, пише РІА Новасті.

“Ми розуміємо, що один із центрів прийняття рішень (у Києва – ред.) – їхні західні друзі. Але це такі друзі, що ворогів не потрібно. Знаючи історію, я ані секунди не сумніваюся, що їхній “друг” Польща за першої ж нагоди “відгризе” в України західноукраїнські території”.

Нагадаємо, на росії почали розігрувати карту про нібито бажання Польщі захопити захід України ще у березні. Зокрема, про це заявляли міністр закордонних справ рф Сергій лавров та глава російської розвідки Сергєй Наришкін.

росія, яка багато років називала себе “братським народом” для українців, 8 років здійснювала гібридну агресію проти України та анексувала український Крим. З 24 лютого росія веде повномасштабну війну в Україні, руйнуючи житлові будинки, об’єкти інфраструктури, вбиваючи тисячі цивільних людей.

Польща допомагає Україні зброєю, підтримує вступ України до ЄС, а також надає різноманітну допомогу українським біженцям, які тікають від війни. Станом на кінець квітня у Польщі залишалося понад мільйон українських біженців.

До слова, 17 травня в МЗС росії заявили, що переговори з Україною не йдуть, оскільки Київ фактично вийшов із переговорного процесу.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк підтвердив, що переговори з росією наразі на паузі через низку причин.