Субота, 14 Грудня

Голова Львівської ОВА закликав розглянути можливість бронювання ФОПів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький запропонував уряду та Верховній Раді розглянути можливість бронювання фізичних осіб-підприємців і найнятих ними працівників, а також дати більш чітке визначення діяльності ФОПів.

“Слід розглянути можливість внесення законодавчих змін і надати можливість бронювання ФОПів та їхніх найманих працівників. Львівська ОВА готова долучитися до напрацювання критеріїв та підстав для бронювання даної категорії військовозобов’язаних”, – написав він у своєму блозі у Lviv.Media.

Козицький додав, що уряду та Раді потрібно дати чесну та відверту відповідь щодо діяльності ФОПів: чи це юридична форма підприємницької діяльності фізичної особи, чи це один із інструментів мінімізації сплати податків.

На думку очільника ОВА, включення ФОПів та їхніх працівників у процедуру бронювання створило б гарний стимул для збільшення офіційних виплат, як це сталося серед юросіб. За його даними, наразі середня заробітна плата ФОПів близька до мінімальної і становить близько 7,4 тис. грн, тоді як у юросіб вона коливається від 13,7 тис. грн у торгівлі до 17,9 тис. грн на транспорті за визначеної урядом нижньої межі для бронювання 13,5 тис. грн.

Козицький зазначив, що навіть у ФОПів в IT-сфері, всупереч розхожій думці, середня зарплата загалом 8,1 тис. грн.

ІТ сектор, в якому працюють понад 34,7 тис. ФОПів. Попри усталену думку, що працівники ІТ сфери добре заробляють, середній розмір заробітної плати у ФОПів цієї галузі за підсумками першого півріччя становить лише 8132 грн.

Він нагадав, що на 1 жовтня 2024 року в Україні, за даними Держподатслужби, було зареєстровано 1,702 млн ФОПів, зокрема у Львівській області – 126,3 тис.

Особливо показовою щодо стимулу для юридичних осіб є торгівельна галузь, де динаміка росту середньої заробітної плати за показниками II кварталу 2024 року у порівнянні з IV кварталом 2023 року становить + 38%. Показово, що середня зарплата за підсумками II кварталу поточного року склала 13 732 грн, що є дещо більшим від визначеного Урядом показника (для Львівської області це 13508 грн) розміру середньої заробітної плати як одного із критеріїв для отримання підприємством статусу критичності і подальшого бронювання працівників.

“Звісно, можна сказати, що це свідоме підтягування бізнесом показників критичності та бронювання, але, на мій погляд, це найбільш дієвий спосіб для бізнесу виходити з тіні та загалом детінізувати економіку країни…

Тож у масштабах держави йдеться про потенційну можливість залучення до бюджетів усіх рівнів мільярдів гривень! Водночас, добровільної. Тому існує гостра потреба змінити та доповнити чинну систему бронювання працівників для забезпечення балансу між потребами армії в людях і бюджету в коштах”, – вважає голова Львівської ОВА.

Як повідомлялося, наразі бронювання призупинено для проведення аудиту. Озвучена дата можливого відновлення бронювання – з 15 листопада.