П’ятниця, 24 Вересня

Хлопець робить вражаючі фото українських літаків

Pinterest LinkedIn Tumblr +

16-річний Юрій Танчин зі Львова є одним з наймолодших споттерів України.

Підліток захоплюється фотографуванням літаків та займається популяризацією української авіації. Коли влітку 2016 року пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі гасили з допомогою літаків Ан-32П, Юрій зробив свої перші фото. Про це повідомляє Gazeta.

Фото: Юрій Танчин

Фото: Юрій Танчин

“Тоді тільки купив дзеркальний фотоапарат, вчився знімати. Зараз уже по два рази на тиждень їжджу на львівське летовище. Набиваю руку, щоб не втрачати навики фотополювання. Споттер, можна сказати, живе в аеропорту. До того ж, це неймовірні відчуття, коли літак, заходячи на посадку, пролітає повз тебе за 3 секунди, ти його, можна сказати, відчуваєш в цей момент”, – розповідає він.

Хлопець каже, що як патріот своєї країни, любить знімати перш за все наші українські літаки.

Фото: Юрій Танчин

Фото: Юрій Танчин

“Хоча, переважно, доводиться знімати “спам”, – так на жаргоні споттери називають пасажирські авіалайнери відомих авіакомпаній – “Боїнги”, “Дугласи”, “Ейрбаси”. Також до Львова прилітають американські і канадські військово-транспортні С-17 “Глоубмастер”, які привозять техніку і солдатів на полігон. Якось Ан-124 “Руслан” привіз українських миротворців з Ліберії на ротацію. Я сфотографував цей “Руслан” поряд з його “меншим братом” Ан-26, який в цей час вирулював на злітну смугу. Фото вийшло дуже ефектне і зібрало безліч репостів в Instagrami та Facebook, а ДП “Антонов” розмістило його у себе на офіційному сайті”, – говорить він.

Найбільший інтерес у хлопця до бойової авіації. Також у соцмережі “Вконтакте” він веде групу “Повітряні сили України”, в якій близько 5 тис. підписників. Там викладає свіжі фото та новини – якими літаками щороку поповнює Повітряні сили України.

Фото: Юрій Танчин

“Моя мрія – посидіти в кабіні улюбленого винищувача Міг-29, поговорити з льотчиками, що вони про нього думають, чи важко ним керувати”, – говорить Юрій.

За іронією долі, дідусь Юрія Танчина Орест, перебуваючи в Канаді 1992 року, зробив фото виступу пілотажної групи “Українські соколи”, які літали на Міг-29. Це було перше в історії міжнародне авіашоу, де брали участь українські військові літаки.

“Я радий, що Юра займається споттерством. Допомагаю йому, їжджу з ним на аеродром. Зараз він навчається в лінгвістичній гімназії, вивчає три мови – англійську, німецьку, польську. Професію, мабуть, обере пов’язану з авіацією”, – каже Орест.

Фото: Юрій Танчин

Фото: Юрій Танчин

Тим часом, у Повітряному командуванні “Захід” зізнались, що планують залучити Юрія як блогера до висвітлення польотів тактичної авіації на Івано-Франківському аеродромі.

“Його фото не поступаються роботам професійних фотографів. Він займається корисною справою. Це у доброму сенсі “заразно”. Завдяки такій молоді мрія про небо вкорінюється в серцях нового покоління”, – каже прес-офіцер ПВК “Захід” майор Ірина Баранова.

Автор: Валерій Шмаков

Share.