Субота, 15 Червня

Хлопець із ДЦП успішно подолав забіг «Львівська десятка»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У неділю, 17 вересня, хворий на ДЦП Іван Маслюк разом з командою On3wheels за допомогою спеціального візка взяв участь у Чемпіонаті України з бігу по шосе на 10 км. Забіг «Львівську десятку» команда подолала за 48 хвилин та 40 секунд, увійшовши у першу сотню переможців із 300 учасників.

Вперше в історії України участь в забігу взяла участь людина з інвалідністю. Іван Маслюк зі села Березівка Радехівського району Львівської області разом з командою «On3wheels – фонд здійснення мрій» та за допомогою спеціального візка La Joëlette («жульєтка»), взяв участь у «Львівській десятці» – чемпіонаті України з бігу по шосе на 10 км. Забіг відбувався вулицями Львова, встановлений ліміт на подолання дистанції був – 1 год. 20 хв.

«Це перший мій досвід участі в змаганнях з бігу, також це перший досвід для українців, адже раніше такого в нас не відбувалося. Ми ще в Франції почули про такі можливості для людей з інвалідністю за допомогою «жульєтки», і от ми вирішили привезти цю неймовірну ідею на батьківщину, – розповідає Іван Маслюк. – Наша команда подолала 10 км за 48 хвилин та 40 секунд. Ми фінішували 98-ми серед 300 учасників. Ми дуже раді, що нам вдалось увійти у першу сотню, так би мовити, переможців».

У планах команди є півмарафон і марафон.

«Такі акції дають можливість вести активний спосіб життя тим, хто раніше про це і не думав. І ми хочемо довести, що це можливо. Зараз ми починаємо готуватись до півмарафону (21 км) і марафону (42 км), які теж відбудуться у Львові», – розповідає координатор проекту On3wheels Олег Савчук.

Головною метою проекту On3wheels є зміна ставлення суспільства до людей з інвалідністю.

«Ми ж хочемо показати, що люди з інвалідністю мають можливість і мандрувати, і брати участь у спортивних змагання. За допомогою таких акцій, вони почуваються більш потрібними в суспільстві, відчувають турботу з боку звичайних людей. А іншим дається розуміння, що люди з інвалідністю такі самі як ми і можуть робити інколи навіть більше, якщо ми їм в цьому допомагатимемо», – каже координатор проекту On3wheels Сашко Луцик.

© On3wheels

Довідка: цього року Іван на цьому візку підкорив найвищу вершину України – гору Говерла, а торік разом із друзями на триколісному велосипеді здійснив унікальну подорож через всю Європу до Лісабону. Перед поїздкою хлопець кілька місяців тренувався, проїжджав від 60 до 100 км і займався на спортивному майданчику.