П’ятниця, 24 Травня

Глава УГКЦ привітав православних з результатами Об’єднавчого Собору

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Глава українських греко-католиків митрополит Святослав (Шевчук) привітав православних зі створенням Православної церкви в Україні, предстоятелем якої обраний 39-річний митрополит Епіфаній.

Про це Блаженнійший Святослав заявив під час щорічного благодійного вечора Українського католицького університету, який відбувся 15 грудня у Києві.

«Дозвольте мені сердечно привітати наших братів православних із об’єднавчим Собором. В цей історичний момент, я хочу простягнути братню руку від імені нашої Церкви до новообраного предстоятеля та до всіх православних братів, кажучи, що відтепер ми йдемо разом в історію, до єдності, до правди. Бо від того, наскільки ми сьогодні плекаємо єдність та долаємо те, що нас роз’єднує, залежить майбутнє Церкви, народу та української вільної, незалежної, європейської держави», – сказав глава УГКЦ Святослав (Шевчук).

«Попереду багато праці, але мені приємно почути, що в першій промові новообраний Предстоятель говорив про розвиток богословської освіти. І мені дуже приємно, що саме УКУ є іконою відкритої Церкви, яка є водночас і помісною, і глобальною. Глибоко вдивляючись у таємниці Божої премудрості, вона водночас дивиться в саме серце сучасної людини та українця і вдивляється у майбутнє. Нехай внутрішній рух до консолідації та об’єднання не припиняється», – закликав Глава УГКЦ.

Тоді він сказав, що цього вечора також відкривається нова місія і для УКУ, «який є майданчиком нової євангелізації та проповіді Євангелія в сучасному житті».

«Ми розуміємо, що сучасне суспільство чекає не лише зміни вивіски чи внутрішньої організації, а й нової якості церковного буття, душпастирства, проголошення слова Святого Євангелія для звичайної людини покликане трасформувати, звільнити, освітити, відкривати світові душу українського народу. Тому сердечно дякую всім, хто в цей соборний спосіб долучається до розвитку УКУ, чиї двері відкриті для усіх, навіть для тих, хто ще не знайшов свого шляху до Бога. З вашою підтримкою цей університет здатний зробити те, чого від нього чекає Бог і суспільство», – сказав Блаженніший Святослав під час благодійного бенкету УКУ.