П’ятниця, 22 Вересня

Гіркіна-Стрєлкова затримали на росії за наводкою колишнього вагнерівця – ЗМІ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

російські ЗМІ повідомляють, що силовики затримали активного прихильника війни проти України Ігоря Стрєлкова (справжнє прізвище Гіркін), який став відомим після 2014 року. Про це повідомила дружина Стрєлкова в його Телеграм-каналі.

У п’ятницю, 21 липня, співробітники правоохоронних органів затримали Ігоря Стрєлкова, розповіли РБК два джерела в правоохоронних органах і підтвердив адвокат Стрєлкова.

Повідомляють, що силовики забрали Стрєлкова з дому близько опівдні. У його квартирі співробітники Слідчого комітету проводять обшук.

За попередніми даними, затримання здійснювали за заявою колишнього найманця групи “Вагнер”.

У Telegram Стрєлкова з’явилося повідомлення його дружини Мирослави Регінської. Вона повідомила, що не була вдома, коли туди приїхали представники Слідчого комітету. Зі слів консьєржа, Стрєлкова вивели з дому під руки.

“Від друзів мені вдалося з’ясувати, що моєму чоловікові висунуто звинувачення за статтею 282 КК рф (екстремізм)”.

20 липня Стрєлков у своєму Telegram-каналі написав, що найманцям групи “Вагнер” нема чим хвалитися: втрати у війні проти України – “в 3/4 особового складу (з 78 тисяч – убито 22 + 40 тисяч поранених)”.

“Та за такі “Піррові перемоги” (які не мають, до того ж, ще й жодного стратегічного значення) в рядові командирів треба розжалувати. Повна професійна неспроможність”, – обурився він.

Ігор Гіркін-“Стрєлков” – колишній ФСБшник, який у 2014 році брав активну участь у боях за Слов’янськ і в захопленні влади в Донецьку. Він яро підтримує війну, але критикує військово-політичне керівництво. 1 квітня 2023 року Гіркін-Стрєлков разом із Павлом Губарєвим і Максимом Калашниковим створив “Клуб розсерджених патріотів”.

18 липня телеграм-канал “Осторожно, новости” повідомив, що на росії звинуватили в дискредитації російської армії соратника “Стрєлкова” – полковника у відставці Володимира Квачкова, який теж активно підтримує війну в Україні, але критикує чинну російську владу і керівництво міністерства оборони.