Субота, 4 Травня

Гей-пара виграла суд проти України у справі про дискримінацію: держава виплатить їм 10 тисяч євро

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1 червня гей-пара з України виграла справу проти держави в Європейському суді з прав людини. Там визнали, що Україна порушує права одностатевих партнерів, не надаючи таким парам можливість легалізувати свої стосунки.

Про це повідомляють в Українській гельсінській спілці з прав людини з посиланням на рішення ЄСПЛ.

Андрій Маймулахін та його чоловік Андрій Марків у 2014 році звернулися до Європейського суду. Чоловіки з 2010 року проживали разом як сімейна пара, але згідно із законодавством України не могли офіційно зареєструвати свої стосунки.

Суд визнав, що на відміну від різностатевих пар, Маймулахін та Марків «не мають ані доступу до шлюбу в Україні, ані можливості отримати будь-яку альтернативну форму юридичного визнання».

За рішенням суду, відсутність в Україні законодавчого регулювання одностатевих стосунків є порушенням статті 8 та 14 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.

Європейський суд ухвалив рішення, згідно з яким кожному з партнерів держава повинна виплатити по 5 тисяч євро компенсації.

За словами керівника Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайла Тарахкала, це перший прецедент в історії України. Про це він заявив у коментарі УП.Життя.

«Суд зазначив, що Україна ратифікувала Європейську конвенцію й зобов’язалася урегулювати законодавство, аби воно відповідало базовим вимогам дотримання прав людини. В Україні цього немає… Виключно через те, що пари однієї статі, вони не мають можливості врегулювати цивільні взаємини на відміну від різностатевих, права яких регулює Сімейний кодекс», — розповів Михайло Тарахкало.

Нагадаємо, в Україні зареєстрували петицію про ухвалення закону для цивільного партнерства. Петиція набрала необхідні 25 тисяч підписів. Наразі низка громадських організацій просить президента Володимира Зеленського підтримати законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств і звернутися до Верховної Ради, щоб та якнайшвидше його ухвалила.