Генконсульство Чехії повертається до Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністерство закордонних справ Чехії ухвалило рішення відновити роботу Генерального консульства Чеської Республіки у Львові. Про це повідомляється на сайті МЗС.

Зокрема, зазначається, що міністр Ян Ліпавський вирішив відновити роботу Генконсульства Чеської Республіки у Львові. Таким чином Чехія приєднується до низки інших європейських держав, які повернулися до України, повідомили в МЗС.

«Наш моральний обов’язок – підтримувати Україну якнайбільше. Наша дипломатична присутність в Україні сприймається українцями як сильний жест підтримки», – сказав Ліпавський.

Повернення до Львова, за його словами, важливе для Чехії як з практичних, так і з символічних причин. Чеські дипломати мають можливість допомогти на місці, а повертаючись в Україну, Прага посилає сильний сигнал росії та союзникам.

Поки що чеські дипломати працюватимуть у Львові в обмеженому режимі та не надаватимуть візових послуг. Їх головним завданням буде консульська допомога громадянам Чехії та моніторинг ситуації в Україні.

Міністр раніше ухвалив рішення про повернення чеських дипломатів до Києва.

13 квітня Посольство Чеської Республіки в Україні повернулося до Києва та відновило роботу.

Чехія від початку розв’язаної росією війни не припиняє допомагати Україні та обіцяє надалі надавати матеріальну допомогу та висловлювати політичну підтримку як на двосторонньому, так і на європейському рівні. Також Прага має намір продовжити постачання оборонного обладнання та гуманітарної допомоги, а також підтримуватиме надання Україні статусу кандидата в ЄС.