П’ятниця, 27 Січня

Газову свердловину, що може забезпечити десяток сіл, відкрили на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Потужну газову свердловину №17-Ретичинська відкрили в селі Руда-Краковецька, що на Яворівщині. За попередніми даними, це дозволить забезпечити блакитним паливом близько десятка навколишніх сіл, інформує кореспондент Гал-інфо.

Пошуком та розробкою за власні кошти займалось дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії «Надра України» «Західукргеологія». За словами директора підприємства Дмитра Штикала, це вперше за 7 років «Західукргеології» вдалось відкрити свердловину без фінансової допомоги держави.

«Вперше після тяжкого періоду в історії підприємства, коли ми пережили і скорочення, і масові звільнення працівників, і борги щодо виплати зарплатні, борги перед бюджетом та Пенсійним фондом України, нам вдалось самостійно відкрити газову свердловину», – розповів директор ДП «Західукргеологія».

Роботи на свердловині Ретичинська розпочали ще в березні. Станом на вересень 2017 року капітальне будівництво вже завершилось, однак об’єкт досі перебуває на стадії випробовування, пояснив голова правління НАК «Надра України» Ярослав Климович. Один з етапів цього випробування, а саме символічне запалювання газового факела, відбулось сьогодні, 13 вересня. Подію приурочили до святкування 60-річчя ДП «Західукргеологія», а також до відкриття науково-практичної конференції «Геологічна галузь України – 100-річний шлях».

«Сьогодні своїм прикладом ми демонструємо, як геологічне підприємство, що займається геологорозвідувальними роботами, може зробити великий внесок в зміцнення енергетичної незалежності України», – запевнив Ярослав Климович.

Голова НАК «Надра України» також заявив, що підготовка до запуску свердловини завершиться через місяць, і саме тоді стане відомою детальніша інформація щодо експлуатаційних можливостей та ресурсного потенціалу родовища. Разом з тим, за словами Климовича, свердловина Ретичинська зможе забезпечити блакитним паливом близько десятка навколишніх населених пунктів.

З огляду на те, що геологічні дослідження досі тривають, повну вартість проекту поки що також не встановлено. Водночас, Дмитро Штикало розповів, що лише процес буріння свердловини вимагав інвестиції у розмірі щонайменше 12 млн гривень. Окрім цього, він наголосив, що за всю історію існування підприємства у Західному регіоні країни вдалось пробурити більше тисячі свердловин.

Незважаючи на цей показник, Україна не використовує власний ресурсний потенціал сповна, вважає керівник Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк. За його словами, для розбудови геологічної галузі потрібно ще чимало змін. Зокрема, йдеться про внесення змін до законодавчих актів, покращення клімату для вітчизняних та зарубіжних компаній, а також зменшення податків і спрощення системи доступу до надр, підсумував Олег Кирилюк.

Усі фото – Марія Шевців