Вівторок, 30 Травня

«Галнафтогаз» відкрив велику газонаповнювальну станцію на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У другому кварталі поточного року мережа АЗК ОККО ввела в експлуатацію побудовану газонаповнювальну станцію поблизу міста Золочів на Львівщині.

Про це повідомили в компанії, передає Nefterynok.

ДПС знаходиться в с. Підгороднє Золочівського району, Львівської області. Її резервуарний парк дає можливість одночасно зберігати 2000 кубометрів зрідженого газу. Потужностей ДПС вистачає, щоб покривати операційні потреби самої компанії, а також приймати на зберігання ресурс від сторонніх замовників.

“За останні 5 років внутрішній ринок газомоторного палива виріс приблизно вдвічі, але існуюча інфраструктура зберігання зрідженого газу в Україні виявилася недостатньо готовою до такого стрибка. Переважна більшість українських ДПС побудовані 15 або більше років тому і є технологічно застарілими. Таке становище не давало можливості операторам створювати достатні запаси газу і навіть приводило до локальних дефіцитів в пікові періоди споживання. Тепер, оперуючи власної газонаповнювальної станцією, мережа ОККО стає більш незалежною від ресурсних перепадів на ринку і здатна своєчасно і в повному обсязі забезпечувати якісним перевіреним LPG і власників авто з газобалонним обладнанням, і В2В-партнерів”, – розповідає керівник департаменту постачання та оптового збуту нафтопродуктів мережі ОККО Сергій Стоянській.

У складі ДПС облаштовано залізничну естакаду, яка може одночасно приймати 4 вагон-цистерни, і автомобільну естакаду з системою автоналиву, яка здатна паралельно обслуговувати 4 газовоза зі швидкістю заповнення цистерни протягом 1,5-2 годин. ДПС обладнана одним залізничними і 4 автомобільними вагами. Незабаром на об’єкті запрацює і найсучасніша в Україні лабораторія з контролю якості зрідженого газу.

Як повідомив Нафторинку джерело в «Галнафтогазі» ДПС була запущена ще в квітні.

“Спочатку ми закачали в ємності технологічний газ, перша партія якого була відправлена ​​з Гнеденцівского ГПЗ, потім спробували злив і налив газовозного імпорту з Білорусі”, – зазначив він.

Проектування ДПС, і роботи по автоматизації (насоси і компресора) виконала «Сигма Груп інжиніринг». Підрядником будівництва виступило ТОВ «Станіславський».

В процесі проектування і будівництва на об’єкті передбачено максимально високий рівень техногенної безпеки. Тут встановлена ​​система раннього виявлення надзвичайних ситуацій, сучасна пожежна сигналізація, датчики загазованості, моніторинг показників яких буде здійснюватися в постійному автоматичному режимі. На території станції знаходиться 2 пожежних водоймища по 300 кубометрів кожен.

Сьогодні заправитися скрапленим газом можна вже на 245 АЗК ОККО. У найближчі 2 роки кількість таких АЗК планується довести до 300.