Неділя, 10 Листопада

Гаївки та 30-кілограмова паска: як львів’яни Великодній фестиваль у Гаю святкували

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

15 квітня у Шевченківському гаю стартував 10-ий фестиваль “Святкуймо Воскресіння разом”.

Для фестивальників підготували 9 майданчиків, зокрема дитячий, театральний, інтелектуальний, молодіжний, майстер-класовий. На захід прийшло майже 20 тисяч людей, пише Громадське радіо.

Вже десятий рік поспіль до музею під відкритим небом «Шевченківський гай» приходять тисячі львів’ян і гостей міст – святкують Воскресіння. Цьогорічний фестиваль є ювілейним, його гасло — «Радійте серцем!»

Для фестивальників підготували 9 майданчиків, зокрема дитячий, театральний, інтелектуальний, молодіжний, майстер-класовий. У різних локація Шевченківського гаю відвідувачі навчалися писанкарству, малюванню на склі, а ще водили гаївки. Це пісні, які виникли ще у дохристиянський час, розповідають організатори свята. У них описували процес посіву, росту урожаю і його збір. У християнських же традиціях гаївки відображають радість весни та Воскресіння Христового.

© Ірина Саєвич/hromadskeradio.org

Родзинкою цьогорічного свята стала 30-тикілограмова паска, яку спеціально випікали львівські «господині». Її зробили з двох частин у кожній з яких є десятки маленьких пасок.

© Ірина Саєвич/hromadskeradio.org

«Те, як складена ця паска, має свій символізм – всі ми різні, але можемо творити єдність. Після відкриття фестивалю Владика Богдан Манишин і керівник «Фундації духовного відродження», яка організовує фестиваль, посвятять паску, розріжуть її і роздадуть людям, які прийшли на свято. Спільна паска – це спільна трапеза, а запрошуємо до столу ми зазвичай тих, з ким тобі приємно бути поряд. Відповідно, ми хочемо, щоб нам всім було приємно бути разом», — каже співорганізатор фестивалю Карнаух Олена.

© loda.gov.ua

© loda.gov.ua

На фестивалі також діє благодійний розіграш, зібрані з продажу лотерейних квитків кошти спрямують на допомогу нечуючим дітям. Самі ж учасники лотереї можуть виграти від сертифікату на похід у салон краси, до поїздки у Тезе.

Окрім того, у місті відбувається «Етно-фешн дей» на якому представлять старовинний виший одяг із Шевченківського гаю та сучасні дизайнерські «етно» колекції.

Нагадаємо, щороку у «провідну неділю» у Львові відбуваються великодні гуляння, за словами організаторів, перші дні Воскресіння Господнього українці зазвичай святкують у родинному колі, а вже наступної неділі, після Великодня – з друзями. Ірина Саєвич, Львів, Громадське радіо