Вівторок, 23 Квітня

Фрідман готовий за потреби “подарувати” Альфа-банк Україна державі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Акціонери Альфа-Банку Україна заявили про готовність докапіталізувати його на 1 млрд доларів, або у разі рішення Кабміну чи НБУ щодо необхідності передачі контролю над банком державі чи іншому акціонеру, готові подарувати його акції.

Про це співвласник банку Михайло Фрідман написав у листі голові НБУ Андрію Пишному.

“На нашу думку, приватні інвестиції – це найкращий варіант… Водночас, якщо уряд чи Національний банк схилиться до рішення, що Альфа-Банк Україна має контролюватись державою чи іншим акціонером, ми готові безоплатно передати акції банку”, – написав Фрідман

Він додав, що у жовтні в Брюсселі заплановані зустрічі представників банку з регуляторними органами ЄС щодо можливості практичної реалізації докапіталізації на 1 млрд дол за рахунок заморожених санкціями коштів.

“Окремо зазначу, що ми ніколи не ототожнювали інвестиції у капітал банку зі зняттям персональних санкцій. Нам дуже шкода, що в Україні інформацію було викривлено”, – додав акціонер Альфа-Банку Україна.

Також Фрідман заявив, що акціонери з повагою віднесуться до рішення державних органів передати контроль над банком державі або іншому акціонеру і не оскаржуватимуть рішення в судах.

“Якщо у нас буде можливість інвестувати в банк та відновлення України – ми підтверджуємо свою готовність, у разі ж прийняття рішення щодо націоналізації Альфа-Банку Україна, хотів би запевнити вас, що процес передачі банку новому власнику відбудеться максимально комфортно”, – резюмував Фрідман.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроєкт №8069 щодо особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану.

РНБО ухвалила рішення про застосування санкцій до значущих фізичних і юридичних осіб РФ – у ньому “тисячі прізвищ і тисячі компаній”. За даними ЕП, у списку, зокрема, співвласник “Альфа груп” Михайло Фрідман.