Фото дня: у Львівській області знайшли гриб-велетень вагою майже 2,5 кг

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні грибний сезон зараз у самому розпалі. Грибникам у Львівській області вдалося відшукати білий гриб дивовижних розмірів.

Фотографією грибного “гіганта” в співтоваристві “Гриби України” в Facebook поділився користувач Андрій Гнатів, передають Українські новини.

Так, повідомляється, що гриб був знайдений на початку жовтня у Львівській області, Сколівському районі, селі Кам’янка.

За інформацією користувача Facebook, вага гриба становить майже два з половиною кілограми – 2,400 грам.

Нагадаємо, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун радить відмовитися від споживання дикорослих грибів. З двох тисяч грибів, що ростуть в Україні, їстівними є не більше 500.

“В Україні ростуть майже 2000 видів шапинкових грибів. З них їстівними вважаються щонайбільше 500. Якщо ви збираєтесь в похід по гриби або шукаєте інгредієнти для нового рецепту – будьте дуже обережні. Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, що вирощують штучно, підлягають контролю та продаються в торговельний мережі. Не купуйте гриби на стихійних ринках”, – написала Супрун.

Якщо все ж таки пішли по гриби – уважно оглядайте їх: звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки. Збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишаючи його поряд з іншими.

Не беріть занадто молоді чи старі гриби – їх легко переплутати з отруйними.

Не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій: гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, в тому числі важкі метали. Не збирайте гриби в посушливу погоду: в цей час гриб пересихає, віддаючи воду і збільшуючи концентрацію токсинів.

Не куштуйте сирі гриби. Вдома ще раз ретельно перевірте гриби: всі сумнівні слід викинути.

Готувати гриби потрібно першої доби після збирання і варити щонайменше три рази в свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин.

Страви, приготовані з грибами, зберігаються в холодильнику не понад добу.

Share.