Понеділок, 15 Квітня

«Forbes Україна» опублікував рейтинг 100 найбагатших українців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Видання «Forbes Україна» вперше з 2016 року склало рейтинг 100 найбагатших бізнесменів України.

Повний рейтинг наразі не опублікували, оскільки передплатники журналу ще не отримали перший номер, а на сайті видання можна лише оформити передплату. Про це пише Громадське.

На першому місці опинився гірничо-металургійний магнат Рінат Ахметов. Його статки оцінили у 2,8 млрд доларів. У виданні зазначають, що у порівнянні з піковим 2013 роком статки Ахметова скоротилися майже у 6 разів.

На другому місці — власник «Інтерпайп» Віктор Пінчук із 1,4 млрд доларами.

На третьому місці — п’ятий президент Петро Порошенко так само з 1,4 млрд доларами. У 2014 році Forbes оцінював його статки в 1,3 млрд доларів. Наступні 5 років американська версія видання не включала Порошенка у перелік мільярдерів.

До українських бізнесменів, які мають статки не менше, ніж мільярд доларів, також потрапили:

  • власники «Епіцентру» Олександр і Галина Гереги — 1,3 млрд доларів,
  • один зі співвласників групи «Приват» Геннадій Боголюбов — 1,2 млрд доларів,
  • засновник «Миронівського хлібопродукту» Юрій Косюк — 1,1 млрд доларів,
  • власник компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго — 1,1 млрд доларів,
  • співвласник групи «Приват» Ігор Коломойський — 1 млрд доларів.

Народний депутат Вадим Новинський трохи не дотягнув до мільярдерів. У нього 810 млн доларів і він посів 9 місце в рейтингу.

У рейтинг також потрапили бізнесмени зі сфери IT. Зокрема засновник сервісу для систематизації файлів з кодом GitLab Дмитро Запорожець (560 млн доларів), засновники сервісу перевірки правопису Grammarly Олексій Шевченко (250 млн доларів), Максим Литвин (250 млн доларів) і Дмитро Лідер (250 млн доларів).

Також до рейтингу увійшли Дмитро Фірташ із 370 мільйонами доларів та глава алкогольного холдингу Global Spirits, що володіє брендом горілки «Хортиця» Євген Черняк зі 295 мільйонами доларів.