Вівторок, 21 Травня

Евтаназія собак у ЛКП “Лев”: директорку та головного лікаря звільнили

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В. о. керівника ЛКП “Лев” Олену Іващенко та головного лікаря Ярослава Муху за результатами службового розслідування визнали винними у евтаназії двох здорових собак та звільнили. Про це повідомив під час брифінгу перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, пише Суспільне.

У результаті службового розслідування вину директорки та головного лікаря ЛКП “Лев” вдалося підтвердити. Відтепер вони не працюють у комунальному підприємстві.

Заступниця міського голови Ірина Маруняк пояснила, у ЛКП порушили закон, приспавши тварин без необхідних висновків кінолога та консиліуму фахівців.

“Встановлений факт порушення зі сторони керівника ЛКП “Лев”. Це – неналежний контроль за роботою ветеринарної клініки. А зі сторони головного лікаря — це є неналежне виконання своїх посадових обов’язків і грубе порушення вимог чинного законодавства щодо евтаназії тварин. Як наслідок – прийняті накази 9 червня про звільнення цих осіб”, — каже заступниця міського голови з житлово-комунальних питань Ірина Маруняк.

Сьогодні, 17 червня, оголосили конкурс на посаду керівника ЛКП “Лев”. Андрій Москаленко каже, процес вибору буде максимально публічний. З вимогами до посади можна ознайомитися на сайті Львівської міської ради.

“Це безумовно повинна бути людина з певним потенціалом, з певним досвідом роботи. З певним баченням, з емпатійністю до тварин. Ми очікуємо, що людина буде розмовляти англійською мовою. Сподіваємося на рівень В2. Тому що в діяльності ЛКП “Лев” передбачено пошук грантів”, — каже начальниця управління персоналом Львівської міської ради Лілія Савич.

У неділю, 4 червня, зоозахисниця Андріана Байло повідомила, що 2 червня у ЛКП “Лев” приспали двох собак. За її словами, тварини не були ні хворі, ні вкрай агресивні. Білий собака був у ЛКП “Лев” з червня 2022 року, його планували забрати у притулок “Милосердя”, а чорний — з кінця грудня. Він чекав на господарів. Собак звали Маван і Х’ю.

Зоозахисники викликали поліцію та написали заяву за фактом евтаназії тварин. Тіла собак вилучили. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами. Слідство у справі триває.