Понеділок, 24 Червня

Енергетики просять економити електроенергію у вечірній час через дефіцит потужності

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Протягом весняно-літнього періоду можливе введення графіків обмежень та відключень споживачів в Україні у зв’язку із прогнозованим дефіцитом потужності, насамперед у години вечірнього максимуму. Причина — ремонт електростанцій та електромереж.

Про це розповіли на спільному брифінгу перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик та технічний директор «Львівобленерго» Роман Іванців.

«Наші енергетики продовжують ремонти, це стосується відновлення тих енергооб’єктів, які зазнали ударів ворога, так і тих об’єктів, де виконують планові щорічні роботи з метою підготовки до опалювального сезону. Як наслідок, за інформацією НЕК «Укренерго», можливі певні обмеження в електропостачанні для балансування генерації і споживання», — розповів Андрій Годик.

На цей час розпоряджень про безпосереднє введення графіків немає, однак є офіційне повідомлення про необхідність забезпечити готовність енергетичних компаній до їх застосування.

«Ми отримали минулого тижня лист НЕК «Укренерго» про те, що можливі обмеження. Не гарантовано, що графіки будуть впроваджувати, це залежить від загальної ситуації в енергосистемі. Тут є багато чинників: це ворожі атаки, плюс ремонтна кампанія, плюс погодні умови. Все це може накладатися на баланс генеруючої потужності в енергосистемі.

Можливий дефіцит потужності прогнозується з 18 до 23 години, тому просимо в цей час максимально розумно споживати електроенергію, обмежити використання енергоємних приладів, зокрема кондиціонерів, обмежити зовнішню рекламу, якщо це не критично для бізнесу, щоб ми могли спокійно пройти цей період», — наголосив Роман Іванців.

Відзначимо, що львівські енергетики розробили оновлені графіки вимкнень електроенергії, зважаючи на специфіку літнього періоду та прогнозований дефіцит потужності. Вже незабаром графіки будуть оприлюднені на сайті «Львівобленерго» і споживачі зможуть їх переглянути та дізнатись свою групу.
Також про графіки надалі інформуватимуть у чат-ботах компанії у Viber і Telegram.

Ремонти енергетичних об’єктів триватимуть до жовтня, тому найближчі кілька місяців потрібно максимально раціонально використовувати електроенергію, особливо у вечірній час, аби уникнути впровадження графіків відключень.