Середа, 28 Лютого

«Електрон» розробив перший тролейбус з автономним ходом

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівський «Електрон» розробив перший тролейбус з автономним ходом, який здатен працювати на акумуляторах. Перший зразок буде готовий приблизно за два місяці, його вигляд наразі тримають в таємниці.

Про це ZAXID.NET повідомив голова правління ПрАТ «Концерн-Електрон» Юрій Бубес.

«Наш новий проект – це продовження автономного ходу для тролейбусів. У нас великі міста мають велику розгалужену електричну мережу, а якщо у них є сателіти, наприклад нині до Львова планують приєднати ще 17 населених пунктів, то дуже зручно їхати одним видом транспорту і купувати лише один квиток. Це швидко, ощадно та екологічно. Наші тролейбуси готові зняти штанги, проїхати 25 км, забрати пасажирів та повернутися назад до міста», – стверджує Юрій Бубес.

Собівартості тролейбуса з автономним ходом не розголошують, оскільки першої моделі ще не зібрали повністю.

«Все залежить від того, скільки коштуватиме додаткова батарея, електроніка та інше на той момент, коли вже буде повна комплектація. До цього додається показник рентабельності та прибутковості, і вже на тендерах з продажу буде визначено остаточну ціну. Але, в середньому, він не буде сильно відрізнятися за ціною від стандартних наших тролейбусів», – наголосив голова правління «Електрону».

Він переконаний, що така гібридна модель користуватиметься попитом в Україні, насамперед у великих містах, де не треба буде будувати нових підстанцій для живлення тролейбусів.

«Електрон» не розголошує, на яку протяжність шляху вистачатиме заряду такого тролейбуса. Але, наприклад, низькопідлоговий електробус Е19101 цієї корпорації використовує літій-залізо-фосфатний акумулятор фірми Winston Battery та на одній зарядці може проїхати понад 200 км.