Вівторок, 21 Вересня

Екзитпол президентських виборів в Польщі: Анджей Дуда перемагає з мінімальним відривом

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 12 липня, у Польщі відбувся другий тур президентських виборів. За посаду президента Республіки Польща борються чинний консервативний президент Анджей Дуда та ліберальний мер Варшави Рафал Тшасковський.

Цьогорічні вибори вперше в історії відбуваються у гібридній формі – це означає, що виборці, котрі висловлять таке бажання, можуть віддати свій голос кореспонденційно (тобто поштою).

На території Польщі та за кордоном є понад 27 тис. 200 виборчих дільниць. Виборче право має понад 29 млн польських громадян, в тому числі понад 519 тис. громадян Польщі, котрі проживають за кордоном.

Екзитполи, проведені за результатами другого туру президентських виборів у Польщі, віддають перемогу чинному президенту Анджею Дуді, проте – із мінімальним відривом.

Як повідомляє, Європейська правда із посиланням на Wyborcza, екзитполи, проведені службою Ipsos, дають Дуді 50,4% підтримки виборців, тоді як його опоненту меру Варшави Рафалу Тшасковському – 49,6%.

Разом із тим, погрішність цього опитування складає 2%, а відповідно – остаточний результат може виявитися зовсім іншим.

Попри карантинні обмеження, явка на другому турі склала 68,9%, що стало рекордом для Польщі.

Нагадаємо, з результатами першого туру Дуда здобув 43,5% голосів, натомість за його конкурента Тшасковського віддали свої голоси 30,46% виборців.

Відповідно до останнього опитування, Тшасковський лідирував з мінімальним відривом. Він отримав підтримку 47,4% виборців. Дуду підтримують 45,7% респондентів. Важливо, що 6,9% опитаних досі не визначилися, за кого віддадуть свій голос.

Share.