Понеділок, 11 Грудня

Екстренер «Карпат» з Хорватії про Україну та мову: Вивчив, бо шаную і люблю

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Екстренер львівських «Карпат» з Хорватії Ігор Йовічевіч вразив заявою про любов до нашої країни та мови. Про це він розповів в інтерв’ю журналісту Романові Бебеху. Відео виклали на ютуб-каналі «Бомбардир».

Роман Бебех, представляючи свого гостя, зазначив: «Ігор Йовічевіч багато років не живе в Україні, але говорить українською краще, ніж багато наших співвітчизників».

“В чому секрет, що так добре досі спілкуєшся українською?”, – запитав Бебех чинного тренера молоді «Динамо» Загреб.

“6 років прожив тут. По-перше, подобається мова. Бо шаную і вас, і місце, де жив – у Львові – і загалом Україну. Моя сім’я і я просто любимо Україну. Тому я хотів вивчити мову, щоб краще спілкуватися з вами. А так підтримую контакти зі своїми друзями зі Львова і загалом з України. Так що забути не можу”, – відповів Йовічевіч.

“З 2003 року, коли грав за «Карпати». Спочатку не знав мови – розмовляв російською. Як і більшість команди. Але коли знову прийшов до «Карпат» 2010 року – тоді побачив різницю у мові. Це мене зацікавило – я почав читати книжки українською. Діти пішли до школи – так ми разом вивчали українську”, – розповів свою історію про Україну тренер.

Довідка:

Влітку 2012 року Йовичевич очолив молодіжну команду «Карпат», і зумів підняти рівень команди. Після двох провальних сезонів, команда зуміла посісти 9 місце.

19 вересня 2013 році молодіжну команду «левів» очолив Андрій Купцов, і Йовичевич очолив юнацьку команду. Також йому підпорядковані були ще й команди U-16 та U-17. З командою «Карпати» U-19 завоював бронзові нагороди першості України сезону-2013/2014.

З 18 червня 2014 року в. о. головного тренера «Карпат». До закінчення навчання на тренерських курсах та отримання «PRO»-ліцензії УЄФА Ігор Йовичевич офіційно працював виконувачем обов’язків головного тренера команди «Карпати». У березні 2015 року Йовичевич отримав тренерську ліцензію УЄФА категорії PRO[10], що дозволила йому позбутися приставки «в. о.» та стати повноцінним головним тренером Карпат. Йовичевич пробув головним тренером команди з 1 вересня по 31 грудня 2015 року.