Середа, 24 Квітня

Екскурсія українською станцією Академік Вернадський, або як живуть українські дослідники

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україна одна з небагатьох країн світу (одна із тридцяти), що має власну постійну станцію у найпівденнішому та найхолоднішому материку нашої планети, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова.

Пропонуємо вам пройти таку собі онлайн-екскурсію станцією Академік Вернадський та на власні очі побачити, як живуть наші українські дослідники.

Академік Вернадський, саме так називається прихисток науковців, був заснований ще у 1947 році британськими полярниками під назвою “Фарадей”.

У лютому 1996 року станцію придбала Україна за символічну ціну в один фунт стерлінгів та перейменована на честь видатного вченого академіка Володимира Івановича Вернадського, першого президента НАН України.

Щороку Антарктиду відвідує 40 тис туристів. На українську станцію “Академік Вернадський” приїжджає до 4 тис. відвідувачі на рік. На станції працюють від 11 до 15 українських дослідників. Щороку змінюються.

Віднедавна, а саме з 2017 року, на станції з’явився доступ до мережі Інтернет, що дозволило науковцям ділитися цікавою інформацією.

У месенджері Телеграм є канал присвячений життю українських полярників, де вони регулярно діляться неймовірними фото зі свого життя.

Українська станція «Академік Вернадський» на Антарктиді отримає від держави 27 мільйонів гривень на продовження модернізації у 2020 році.

Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, в яку входять вчені й технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції. Міністерство освіти анонсувало, що новий склад української антарктичної експедиції буде наймолодшим за всі роки. Середній вік учасників становитиме 37 років.