Екскурсія українською станцією Академік Вернадський, або як живуть українські дослідники

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Україна одна з небагатьох країн світу (одна із тридцяти), що має власну постійну станцію у найпівденнішому та найхолоднішому материку нашої планети, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова.

Пропонуємо вам пройти таку собі онлайн-екскурсію станцією Академік Вернадський та на власні очі побачити, як живуть наші українські дослідники.

Академік Вернадський, саме так називається прихисток науковців, був заснований ще у 1947 році британськими полярниками під назвою “Фарадей”.

У лютому 1996 року станцію придбала Україна за символічну ціну в один фунт стерлінгів та перейменована на честь видатного вченого академіка Володимира Івановича Вернадського, першого президента НАН України.

Щороку Антарктиду відвідує 40 тис туристів. На українську станцію “Академік Вернадський” приїжджає до 4 тис. відвідувачі на рік. На станції працюють від 11 до 15 українських дослідників. Щороку змінюються.

Віднедавна, а саме з 2017 року, на станції з’явився доступ до мережі Інтернет, що дозволило науковцям ділитися цікавою інформацією.

У месенджері Телеграм є канал присвячений життю українських полярників, де вони регулярно діляться неймовірними фото зі свого життя.

Українська станція «Академік Вернадський» на Антарктиді отримає від держави 27 мільйонів гривень на продовження модернізації у 2020 році.

Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, в яку входять вчені й технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції. Міністерство освіти анонсувало, що новий склад української антарктичної експедиції буде наймолодшим за всі роки. Середній вік учасників становитиме 37 років.

Share.