П’ятниця, 19 Квітня

Екс-командир “Азова” про деблокаду Маріуполя: ми працюємо за двома напрямками

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україна працює над порятунком захисників Маріуполя за допомогою дипломатії. Проте паралельно розробляється і план розблокування міста військовим шляхом.

Однак у нинішній ситуації деблокада Маріуполя силами української армії можлива лише за реалізації масштабної операції, яка передбачає кілька етапів і потребує багато часу, якого у воїнів на “Азовсталі” просто немає. Про це в інтерв’ю 24-му каналу розповів екс-командир “Азова” Максим Жорін.

Третій командир полку, який викликає жах у росіян, заявив, що розробка плану розблокування Маріуполя військовим шляхом проводиться за участю вищого керівництва ЗСУ.

Однак якщо у перші півтора місяці боїв за місто та його блокади, на думку Жоріна, військова деблокада Маріуполя була абсолютно реальною і її можна було зробити відносно невеликими силами – зараз ситуація змінилася

Але якщо розблокувати місто можна було в ході одноетапної операції – зараз це можна зробити лише в кілька етапів.

“Крім дипломатичного процесу, паралельно все-таки йде процес з підготовки військової операції з деблокади міста. Вона може бути на сьогоднішній день кількаетапною з попередньо звільненими іншими містами, перегрупуванням”, – пояснив Жорін.

У будь-якому разі, реалізація будь-яких планів щодо деблокади потребує багато часу. Зокрема, для того, щоб військові частини, які можуть бути задіяні в ній, встигли отримати необхідну техніку та артилерію в кількості, достатній для просування вперед.

От тільки у захисників міста стільки часу може не бути.

“Я не впевнений, що цей час є у тих, хто зараз знаходиться на території “Азовсталі”. Тому ми готуємось і працюємо паралельно за двома напрямками: і за дипломатичним – для того, щоб їх врятувати і вивезти звідти, і за військовим, – який у будь-якому випадку реалізовуватимемо”, – пояснив військовослужбовець.

Серед українських захисників ще з березня безліч добровольців були готові вирушити на допомогу оборонцям Маріуполя, хоча всі вони розуміли, що вже тоді це була б дуже складна і важка операція. І досі кількість воїнів, які рвуться у бій, аби врятувати побратимів у Маріуполі – велика.

Він також додав, що це не буде операція для одного підрозділу, це загальновійськова велика та масштабна операція.