Вівторок, 5 Грудня

Ексголова Львівської облради таки відбуватиме 8 років у колонії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Колишній голова Львівської обласної ради, керуючи Інститутом агроекології і природокористування Нацакадемії аграрних наук, Орест Фурдичко вимагав 500 тис. доларів хабара.

Як повідомили в телеграм-каналі “NABU Daily by Олег Новіков”, Верховний суд підтвердив вирок Вищого антикорупційного суду, який залишила без змін Апеляційна палата ВАКС.

Колишньому директору Інституту агроекології та природокористування Національної академії аграрних наук Оресту Фурдичку призначили 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. АП ВАКС постановила: взяти під варту Фурдичка негайно.

Нагадаємо, 30 грудня 2017 року НАБУ і САП затримали директора Інституту агроекології Фурдичка. За версією сторони обвинувачення, він вимагав та отримав хабар від засновника компанії “Сател Україна” Віталія Верещинського за нерозірвання договору спільної діяльності із будівництва житлового комплексу на земельній ділянці Інституту.

На початку грудня, як йдеться в обвинувальному акті, у своєму службовому кабінеті екснардеп та колишній голова Львівської облради Фурдичко озвучив Верещинському вимогу хабара в сумі $500 тис. за уникнення ризику розірвання договору з ініціативи Інституту та неперешкоджання виконанню умов договору. Фурдичко нібито сказав Верещинському, що вже знайшов інших забудовників і в разі відмови заплатити гроші договір буде розірвано на вимогу Інституту.

Зазначимо, Орест Фурдичко з початку 90-х очолював лісову галузь Львівщини і саме з його ім’ям преса пов’язувала масштабні зловживання у цій галузі. У 1990-1997 рр. був депутатом Львівської облради, у 1997-1998 рр. – головою Львівської облради. У 1998-2002 роках був народним депутатом України, пізніше працював на керівних посадах у Держкомітеті лісового господарства України та у міністерстві охорони навколишнього середовища. У травні 2017 року президент нагородив його орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.