Джастін Трюдо взяв участь у відкритті українського фестивалю в Торонто

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Торонто, найбільшому місті Канади, у п’ятницю розпочався триденний фестиваль української культури Bloor West Village.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо взяв участь у відкритті українського фестивалю у місті. Як передає кореспондент Укрінформу, цього року фестиваль відзначає свою 22-гу річницю.

© twitter.com/CanadianPM

Для участі у ньому до Торонто зібралося більше 500 різноманітних виконавців з Канади та інших країн. Хедлайнером заходу став український рок-гурт із Ужгорода “Рокаш”. На головній сцені заходу виступлять гурти DoVira, Bossonizh, ZAPOVID й багато інших.

На фестиваль також завітав мер міста Торонто Джор Торі.

© twitter.com/CanadianPM

Присутні тут можуть не лише насолодитися українськими піснями й танцями, а й обрати подарунок серед численних сувенірів та скуштувати національну кухню. Окрім цього, відвідувачів мають змогу безкоштовно спробувати себе у різноманітних стародавніх ремесла, серед яких вишивка, бісероплетіння, писанкарство та інші.

© twitter.com/CanadianPM

У суботу на головній сцені фестивалю відбулась канадська прем’єра мюзикла про Революцію Гідності “Got to be Free”.

Як і у попередні роки, святкування відбувається на центральній вулиці так званого “українського містечка” в західній частині Торонто. Організатори очікують, що протягом трьох днів фестиваль відвідає більше 500 тис осіб.

Зазначимо, що офіційному відкриттю фестиваля зазвичай передує урочистий парад, участь в якому беруть різноманітні діаспорні організації й гурти, а також політики різних рівнів. Цьогорічний парад очолив відомий журналіст й громадський діяч українського походження, колишній речник СММ ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків.

Офіційний Київ під час церемонії відкриття представляє посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Нагадаємо, 24 серпня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо привітав Україну із Днем Незалежності.

Трюдо сказав, що Канада була першою західною країною, яка визнала незалежність України.

“Під час мого офіційного візиту в Україну у 2016 році я керував підписанням угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною, що є історичним моментом у дружбі між нашими країнами. Канада також проведе конференцію з питань реформ в Україні у 2019 році, де об’єднаються міністри закордонних справ країн Європейського союзу, країн “Великої сімки” і країн НАТО для підтримки України у проведенні демократичних та економічних реформ”, – розповів він.

Трюдо зазначив, що сьогодні Канада та Україна поділяють спільні цінності, відданість демократії, свободі і верховенству права, а також тісні зв’язки між людьми.

“Більше ніж мільйон канадців українського походження проживає в Канаді і щодня робить свій внесок у нашу країну. Канада продовжує стояти разом із народом України в зусиллях із захисту і збереження її суверенітету. Ми повністю підтримуємо зусилля українського уряду, спрямовані на створення безпечнішого, успішнішого майбутнього для людей у всій країні. Від імені всіх канадців, [моєї дружини] Софі і мене бажаю, щоб всі святкували щасливий День Незалежності. Слава Україні!” – заявив Трюдо.

Share.