Середа, 19 Червня

Дитячу книжку львівського видавництва визнали однією з найкращих у світі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міжнародна Молодіжна Бібліотека в Мюнхені (International Youth Library, IYL) оприлюднила список книжок, включених до щорічного каталогу “Білі круки” (The White Ravens) у 2017 році. Каталог публікує перелік найкращих видань для дітей і підлітків.

Цьогоріч до каталогу книжкових рекомендацій у галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки 2017» («WhiteRavens 2017») увійшло 200 назв книжок 38 мовами з 56 країн світу. Серед них є і україномовна книга «Сузір’я Курки» Софії Андрухович та Мар`яни Прохасько, що побачила світ 2016 року у «Видавництві Старого Лева».

Книга розповідає зворушливу історію про пригоди бабусі Марії та курки Марічки, їхню мандрівку до темного лісу, подолання власних страхів та знайомство з новими друзями. Казку написала Софія, а ілюстрації в колажній техніці створила Мар’яна, використавши фото Олени Субач. Героями казки стали мешканці славного села Криворівня (Івано-Франківщина), де півстоліття тому Сергій Параджанов знімав свої «Тіні забутих предків».

Це історія про дитинство і старість, про зв’язок між живими істотами і природою, про емпатію і страхи, про бабусю і дівчинку, рись і кота, про курку Марічку і велику зоряну курку Іскру, яка дивиться з небес.

Щороку під час Франкфуртського книжкового ярмарку журі оголошує найкращі дитячі книжки з усіх країн світу, що увійшли до каталогу «Білі круки» і які рекомендують до читання дітям і підліткам по всій планеті. Книжки надсилають до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки в Мюнхені (International Youth Library), де з них формують перелік найкращих за критеріями літературного стилю, дизайну, універсальності теми, новаторства тощо. Друковану версію каталогу представили 12 жовтня під час книжкового ярмарку у Франкфурті.

Джерело: Leopolis.news