Двоє осіб з інвалідністю підкорили найвищу точку Львівщини на спецвізках

Pinterest LinkedIn Tumblr +

4 липня у львівських Карпатах відбулось масове сходження на найвищу точку Львівщини, гори Пікуй, для допомоги людям з інвалідністю.  Двоє людей з інвалідністю здійснили сходження за допомоги «джульєток» – спеціальних візків, завдяки яким люди з інвалідністю можуть подолати гірські вершини.

Мрію про гірські подорожі здійснили волонтери ГО «On 3 wheels». Цього разу гору Пікуй підкорили натхненник проекту On3Wheels (“На трьох колесах”) Іван Маслюк, у якого ДЦП, та ветеран АТО Олексій Скриба. Таким чином відбулось перше в Україні тандем-сходження мандрівників на «джульєтках».

«Сьогодні сталася історична подія, адже вперше на горі було дві «джульєтки. До того ж одна з них виготовлена в Україні. Враження від походу неймовірні, погода теж не підвела. Від краєвидів, що нам відкрила найвища точка Львівщини, перехоплює подих. Щасливий день – це коли твій день робить щасливою іншу людину», – поділився враженнями Іван Маслюк.

фото Юрія Олійника

Також в межах сходження презентували та протестували першу «джульєтку» українського виробництва. Ще у 2018 році управління туризму та курортів підтримало акцію ГО «On 3 wheels – Фонд здійснення мрій» задля збору коштів на нову «джульєтку». В результаті було зібрано 160 тисяч гривень та виготовлено нову вдосконалену LaJoelette Made in Ukraine.

Представник «On 3 wheels» Сашко Луцик розповів, що креслення замовили у Львівській політехніці. Хоча перші спроби виробництва були провальні, та згодом вони познайомилися з львівським підприємцем Романом Романюком, який займається розробкою велосипедів. Він погодився виготовити таку «джульєтку», навіть вдосконалив конструкцію: візок вийшов на 2 кг легший.

Сашко Луцик мовить, що метою цього проекту та власне сходжень в гори є змінити ставлення до осіб з інвалідністю. Під час таких походів в гори кожен має спілкування з людьми з інвалідністю, інтеграційні ігри для того, щоб здружитися. А «джульєтка» полегшує цей процес, адже її несуть одночасно кілька сильних чоловіків.

Share.