Вівторок, 27 Лютого

Дві підстанції в Львівській області знищені, — Козицький

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За словами голови Львівської обласної воєнної адміністрації, 10 жовтня було влучання ракет «Х-101» та «Іскандер» у чотири станції «Укренерго» на Львівщині.

Під час ракетної атаки 11 жовтня росіяни повторно влучили у дві електропідстанції і повністю їх знищили.

«Ці чотири електропідстанції відігравали важливу роль і для забезпечення електроенергією споживачів, і для експорту за кордон. Живлення відновлено тільки завдяки доблесній роботі працівників обленерго та «Укренерго». Підстанцій як таких не залишилось, це все прямі з’єднання. Внаслідок повторного влучання ці нові з’єднання були розірвані, 30% Львова залишилась без електроенергії», – повідомив Козицький.

Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що для повноцінного відновлення роботи знищених електропідстанцій у місті необхідно декілька місяців.

«Важко сьогодні передбачати завтрашній день. Звичайно, ми зробимо все можливе, щоб медичні заклади працювали, щоб можна було купити всі необхідні речі. Ми маємо тиждень-два, щоб підготуватись до опалювального сезону у нових реаліях», – сказав Садовий.

Він додав, що зараз на території електропідстанцій працюють служби.

Нагадаємо, 10 жовтня, Львівщину атакували 15 крилатими ракетами, 7 з них збили сили ППО, а решта влучила в об’єкти енергетичної інфраструктури. Через ракетну атаку понад 1000 населених пунктів Львівщини опинились без світла, у тому числі місто Львів. У місті та області подачу світла на ранок 11 жовтня відновили, однак внаслідок нової ракетної атаки 30% Львова знову знеструмлено. Внаслідок ракетного обстрілу постраждав 53-річний працівник електропідстанції, він отримав перелом зап’ястя.

Максим Козицький зауважив, що ці 4 підстанції відігравали важливу роль в постачанні електроенергії на Львівщині та в експорту за кордон.