Вівторок, 28 Травня

Дві команди зі Львова потрапили до фіналу конкурсу від Microsoft

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Дві львівські команди Факультету прикладних наук Українського католицького університету (УКУ) потрапили до фіналу міжнародного конкурсу проектів штучного інтелекту (ШІ) «The next AI Guardians» від технологічної компанії Microsoft. Фінал конкурсу відбудеться 18 червня 2020 року.

«The next AI Guardians» – це щорічний міжнародний конкурс від компанії Microsoft, мета якого дати можливість молодому поколінню розкрити власний потенціал і застосувати з користю можливості штучного інтелекту (ШІ). У результаті впровадити творчі рішення студентів, дослідників і викладачів в сферу освіти на основі технології ШІ.

Загалом у змаганнях взяли участь команди з 28 країн. На другому етапі пройшло 20 команд, з яких було обрано шість фіналістів.

Зокрема, українські команди розробили два проекти:

1. KeyAccess – інструмент для Windows і UNIX ОС, який дозволяє повний контроль над клавішами. У нашої команди є друг Антон, який має сильне бажання навчитись програмувати. Він захоплюється програмуванням і витрачає багато часу на написання коду та пошук вирішення багатьох проблем. Але є одна річ, з якою він має справу – церебральний параліч, який значно ускладнює вивчення програмування.

Основна проблема, з якою він бореться – це комфортний ввід тексту. Антон може набрати лише тоді, коли руки на столі. Коли він відводить руки від столу, щоб досягти верхніх рядків клавіатури, вони здригаються і це призводить до безлічі помилок. Антон налаштовує усі програми, які використовує окремо, створює ярлики і намагається максимально використовувати найближчі клавіші.

Над вирішенням цієї проблеми працювали Марія Гірна, Женя Молодцов, Зеник Попенюк, Данило Колінько, Назар Бачинський разом з викладачем Олегом Фаренюком.

2. SEA – Smart Educational Assistant – ваш помічник у отриманні нових знань для певної професії за допомогою доступних онлайн курсів. Всього кілька кліків і ви маєте можливість пройти курс, який вам буде корисним та цікавим. Обираєте професію, визначаєте навички та отримуєте відповідні для вас курси – ідея від Дениса Герасимука, Євгена Панкевича, Павла Гілея, Володимира Цапіва та Олеся Добосевича.

На другому етапі змагань команди працювали зі спеціалістами Microsoft у галузі штучного інтелекту. Фахівці допомогли учасникам краще зрозуміти, як AI можна використовувати в реальному житті.

Наприкінці етапу команди учасників представили свої проекти журі в Microsoft Teams. Для підтримки своїх підопічних приєдналися і наставники, і їх професори. Команда мала лише 15 хвилин для представлення проекту, після чого учасники відповідали на запитання суддів.

Команди-фіналісти дістануть шанс продати свою ідею представникам найуспішніших компаній. Також кожна команда отримає бізнес-наставника, який допоможе їй розписати свою ідею в змістовному бізнес-плані.