“Дуже гарна мова”: у Львові для переселенців діють безплатні курси української мови

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові для переселенців діють безплатні курси української мови. Вони спрямовані на те, аби люди, які спілкувалися у побуті російською, опанували та переходили на державну мову. Одні з таких курсів організували в Львівському обласному товаристві “Просвіта”, пише Суспільне.

Серед тих, хто захотів вільніше говорити українською і записався на мовні курси — харків’янка Тетяна Апремова. Жінка російськомовна, але після нападу Росії вирішила вивчити українську, каже зараз це як ніколи важливо і для роботи теж необхідно.

“Дуже хочу розмовляти українською, намагаюсь, але не завжди гарно виходить, тому хочу використати цей час, навіть такий тяжкий і отримати деякі знання, яких у мене немає. Дуже гарна мова, завжди подобалася, подобається розмовляти українською, писати”, — каже учасниця мовних курсів Тетяна Апремова.

Форма спілкування на курсах неформальна. Завдання нескладні, але такі, що допомагають краще заговорити українською мовою і без суржику. Опанувати мову допомагає викладачка української з Львівського національного університету ветеринарної медицини Світлана Ваврін.

“Харків’яни, жителі Миколаєва, Донецьку, Луганської області – люди приїжджали з різним рівнем володіння української мови. Частина з них зізнавалися, що не вчилися в україномовній школі, але їм потрібно віддати належне, що вони прийшли і виявили бажання. Моя мета — їх розговорити, аби вони не боялися і переступили психологічний бар’єр”, — каже Світлана Ваврін.

Ці курси створили для тих людей, які хочуть почати вільно говорити українською, кажуть організатори. За словами голови Львівського товариства “Просвіта” Ярослава Пітка, окрім теоретичної частини для учасників курсу організовують екскурсії та вечори поезії. Заняття відбуваються двічі на тиждень. Це вже другий набір на мовні курси від “Просвіти”.