Понеділок, 15 Квітня

ДПС спростувала фейк про “Новий податок для українців за банківські перекази”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Державна податкова служба спростовує фейк щодо нового податку, про який написали ЗМІ з посиланням на телеграм-канал «Адвокат Права», передає MediaSapiens.

18 лютого у ЗМІ з’явилась інформація, начебто українців змусять сплачувати новий податок. У фейку йшлось про те, що доведеться платити майже 20% податків за гроші, які надходять українцям на особисті банківські картки. А попередньо треба буде ще й декларацію заповнювати.

Дезінформацію поширили, приміром, «РБК-Україна», Znaj.ua, «Радіо Трек», «Народна правда» та інші. Вони посилалися на анонімний телеграм-канал «Адвокат Права». MediaSapiens вже не раз писав, що подібні телеграм-канали свідомо вводять читачів в оману.

Державна податкова служба України у Facebook наголосила, що ніяких нових податків не вводиться, а інформація про оподаткування приватних карток — фейк.

«Звертаємо вашу увагу, що інформація про банківські рахунки звичайних фізичних осіб (які не є ФОПами) може бути надана банком лише: за запитом ДПС – щодо наявності банківських рахунків; за рішенням суду – про рух коштів чи про будь яку іншу інформацію щодо рахунка.

Отже, якщо ДПС дізнається про номер рахунка фізичної особи, то для розкриття більш детальної інформації по ньому (про рух коштів тощо) зобов’язана звернутися в суд», — зауважує відомство.