П’ятниця, 3 Травня

Довелось відкласти протезування: у Львові лікують військового із фантомними болями

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові проходить реабілітацію військовослужбовець Михайло Бакалюк. Чоловік втратив ногу на Запорізькому напрямку, а зараз відчуває фантомні болі. Із захисником працюють фахівці Центру ментального здоров’я. Історію пацієнта розповіли у Першому ТМО Львові, пише Суспільне.

Михайлу Бакалюку 40 років, він родом з селища Миколаївка, що на Донеччині. У 2014 році через початок військової агресії РФ чоловік разом з родиною переїхав до Ірпеня Київської області. У 2022 році, після деокупації Ірпеня, чоловік вступив до ЗСУ.

Михайло отримав поранення у червні 2023 року на Запорізькому напрямку, коли йшов на штурм російських позицій та наступив на міну. Побратими наклали йому турнікети та евакуювали до стабілізаційного пункту, де Михайлу ампутували ногу, яку не було шансів зберегти. Потім військового евакуювали в тил. Чоловіку зробили кілька операцій, аби сформувати куксу для подальшого протезування.

“Той місяць був дуже важким. Я хочу, щоб люди знали: кожен клаптик звільненої землі дається нам кров’ю і болем. Шлях реабілітації не завжди такий простий як ми гадаємо. Це не просто лікування і протезування. Це — титанічна праця команди лікарів різних напрямів: хірурги, травматологи, нейрохірурги, спеціалісти з реабілітації, протезисти. Це складний шлях пацієнта. Щоденні болі, знеболювальні, фізична та психологічна реабілітація, соціалізація”, — розповідає Михайло.

Де реабілітаційного центру “Незламні” Михайла скерували на протезування. Втім, його відтермінували, тому що у Михайло відчуває фантомні болі.

“Михайлові дуже болить та частина ноги, якої немає. Таке зустрічаються у 8 з 10 пацієнтів з ампутацією кінцівок. Щоб полегшити страждання, їм дають знеболюючі. А, щоби вилікувати, шукають причину. Фантомні болі можуть виникати внаслідок розриву нервів чи пошкоджень спинного мозку або ж мати психологічне походження”, — йдеться у повідомленні.

Медики кажуть, причина фантомного болю в Михайла — психологічна. Із захисником працюють фахівці Центру ментального здоров’я: психо-, арт- та тілесні терапевти. Вони застосовують різні методики: голко- та дзеркальну терапію. За словами лікарів, цей комплексний підхід допомагає Михайлові. Паралельно з чоловіком працюють фізичні терапевти.

Коли Михайло перебував на Запорізькому напрямку, у нього народився третій син. Зараз його родина у Львові, чоловік має змогу бачитися з дружиною та дітьми. Військовий планує пройти протезування та знову захищати Україну.