Вівторок, 10 Вересня

До Львова прибули українські миротворці з Ліберії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

9 лютого до Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького літаком з Республіки Ліберія прибули 80 українських миротворців зі складу 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України, який упродовж 14 років виконував миротворчу Місію ООН.

Зустріти українських авіаторів, які із гідністю закінчили миротворчу місію у далекій африканській країні, прибули начальник армійської авіації командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Ігор Яременко, начальник штабу— перший заступник командувача військ оперативного командування «Захід» генерал-майор Валерій Залужний, рідні та близькі.


Під час урочистого шикування у залі аеропорту полковник Ігор Яременко привітав українських миротворців із поверненням на рідну землю та успішним завершенням миротворчої місії у Республіці Ліберія. Він наголосив, що починаючи з 2004 року особовий склад 56-го окремого вертолітного загону ЗС України виконав безліч різноманітних завдань з підтримання миру у зруйнованій громадянською війною африканській країні.

Українські миротворці із гідністю виконали усі складні завдання Місії ООН і стали свідками підняття країни з руїн і повернення її до нормального мирного життя.

Також в урочистій обстановці генерал-майор Олег Залужний та полковник Ігор Яременко вручили відзнаки Міністерства оборони України, командування Сухопутних військ та цінні подарунки.

Після завершення урочистостей військовослужбовці вирушили до місця проведення карантинних заходів — обов’язкової процедури після повернення з африканського континенту. Весь особовий склад упродовж тижня пройде медичне обстеження і вже після цього повернеться до своїх родин.

Начальник штабу — перший заступник командира 56-го окремого вертолітного загону ЗС України полковник Іван Бовкун відзначив, що на урочистих заходах із закриття миротворчої Місії ООН в Ліберії був присутній новообраний президент країни Джордж Веа, який подякував українським вертолітникам за виконану місію і дав високу оцінку їхній діяльності.

Як пояснив начальник армійської авіації, до України цього разу прибув основний контингент вертолітного загону. У Ліберії ще залишилися українські військовослужбовці на чолі із командиром полковником Віталієм Панасюком, які залучені до процесу згортання місії. Найближчим часом вони мають організувати завантаження майна та техніки на авіаційний та морський транспорт і згорнути місію. Після виконання цього завдання вони повернуться в України. Таким чином миротворча Місія ООН 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України буде завершена.

Відповідно до резолюції Ради безпеки ООН у квітні цього року завершується дія Мандату Місії ООН у Ліберії, тому усі військові та поліцейські підрозділи будуть виведені з країни.

24 січня 2018 року український екіпаж гелікоптера Мі-8 виконав крайній політ над містом Монровія. Так завершилась одна з найбільш довготривалих миротворчих місій Збройних Сил України.

Довідка. Український контингент 56-го окремого вертолітного загону ЗС України завдання Місії ООН в Республіці Ліберія виконував починаючи з 2004 року. Загальна чисельність особового складу загону була близько 300 чоловік. На озброєнні контингенту перебували 8 вертольотів Мі-8 та 3 вертольоти мі-24. Останніми роками чисельність особового складу та авіаційної техніки загону зменшувалась. У Ліберії українські миротворці виконували завдання з авіаційної підтримки наземних військ Місії ООН, патрулювання та охорони кордонів Ліберії із сусідніми державами, перевезення вантажів, доставки у віддалені та важкодоступні куточки країни продовольства та ліків, евакуації хворих, брали участь у пошуково-рятувальних операціях тощо. Загалом за весь час Місії ООН в Ліберії у складі загону завдання виконували понад 5000 українських військовослужбовців.

Загалом, за весь час Місії ООН в Ліберії у складі загону завдання виконували понад 5000 українських військовослужбовців. Льотний склад провів у ліберійському небі понад 60 тис. годин, перевезено близько 250 тис. пасажирів та більше 6,5 тис. тонн майна тощо.

Текст та фото: Міністерство Оборони України