Понеділок, 4 Березня

Цього року у Львові розпочнуть будувати автомобільний та пішохідний мости

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Проектно-кошторисну документацію по пішохідному мосту, що має сполучити вулиці Сулими та Головатого, подали на експертизу в Укрдержбудекспертизу у Львові. Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповів начальник управління інженерного господарства ЛМР Олександр Одинець.

«Десь до середини квітня ми чекаємо на експертний висновок і після цього готові оголошувати тендер. У нас є наразі тільки три мільйони гривень на будівництво, щоб почати роботи, а загальна його вартість становить майже 10 мільйонів. Решту коштів будемо шукати, можливо, буде якась економія чи додаткові надходження», – говорить він.

За його словами, майже 10 мільйонів – це ще не остаточна вартість, оскільки зараз зросла заробітна плата. Тож після експертизи вартість будівництва зміниться. Приблизно в кінці травня мають укласти договір з переможцем торгів і розпочати будівництво, а до кінця року міст мали б закінчити.

Нагадаємо, що містобудівні умови та обмеження на проектування пішохідного моста між вулицями Сулими та Головатого погодив виконком 14 грудня. Новий міст має пролягати над залізничною колією та сполучити два райони – Франківський та Залізничний, скоротивши час добирання між сусідніми вулицями, які розділяє колія.

Інший автомобільний міст між вулицями Шевченка та Ковча планують почати будувати на початку літа

Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповів начальник управління інженерного господарства ЛМР Олександр Одинець.

«Там є тристадійне проектування – спочатку техніко-економічне обґрунтування, потім робочий проект, потім сам проект. Зараз ми на стадії робочого проекту, який подали на експертизу. Після цього проектант доробить проект і подасть його знову на експертизу», – говорить він.

За його словами, запланований міст є найвищої категорії складності. Такого Львів за часів незалежності ще не будував. Закінчити підготовчі та тендерні процедури й почати будівництво планують на початку літа.

«Загальна вартість будівництва становитиме приблизно 25-27 мільйонів гривень. Ми наразі маємо 1,5 млн грн. Якщо буде розуміння, що будуть на міст всі кошти, то оголошуватимемо тендер і десь в кінці травня вийдемо на переможця торгів», – каже Олександр Одинець.

Він додає, що на початковій стадії будівництва перекриття дороги не планується, тому перешкод для руху на вулицях Шевченка і Ковча не мало б бути. На загальне будівництво потрібно мінімально приблизно 9-10 місяців.