П’ятниця, 29 Вересня

До будинку угорського друга путіна принесли дитячу труну

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Прем’єр-міністра Угорщини присоромили через дружбу з путінською Росією, яка позбавляє майбутнього угорську молодь, пише ТСН.

У суботу, 22 липня, біля приватного будинку угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана в місті Фелчут з’явилася дитяча труна з написом “Майбутнє угорської молоді”. У такий спосіб місцевий юрист і активіст Золтан Керестені висловив свій протест проти тісних стосунків уряду Угорщини із очолюваною Путіним Російською Федерацією.

Фото з акції він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

У підписі до опублікованих фото активіст нагадав, що у 1989 році, під час перепоховання угорського прем’єра Імре Надя, який очолив антикомуністичну революцію 1956 року і був страчений, Віктор Орбан говорив про те, як комуністи, прив’язавши долю Угорщини до Радянської Росії (тобто СРСР), забрали і розтратили майбутнє угорської молоді.

За словами Золтана Керестені, через 35 років після цієї заяви угорський прем’єр сам “робить те саме, що робили його репресивні попередники: пов’язує долю Угорщини з путінською державою радянсько-російського типу або навіть з Комуністичною партією Китаю”.

“Ось чому ми маємо економічну кризу, тоді як політична еліта постійно, мабуть, товстіє з кожним днем. Ось чому висока інфляція, зарплати стають менши і охорона здоров’я чи освіта погані”, – вважає активіст.

Акція відбулася у день, коли Віктор Орбан відвідував Літній університет Тушнад, де він різко критикував Європейський Союз і сигналізував про зростання Китаю.

Як повідомляє угорське видання 444, після опублікованих в соцмережах фото на місце проведення акції прибула поліція.

Оскільки Золтан Керестені відмовився забрати свою інсталяцію біля будинку Орбана, до нього будуть застосовані штрафні санкції.

Цей активіст відомий тим, що нещодавно закутав чорним поліетиленом радянський пам’ятник, урочисто відкритий російськими солдатами в Чакберені на початку червня.