П’ятниця, 3 Травня

До блокади кордонів України, ймовірно, причетні спецслужби рф, – ЗМІ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До блокади українського кордону польськими перевізниками з вимогою “справедливої конкуренції”, може бути причетна росія. Вплив Москви також може мати місце у аналогічних діях у Словаччині.

Про це пише видання Guildhall, яке провело власне розслідування. Офіційним організатором блокування кордону Польщі з Україною виступає польський громадянин Рафал Меклер. Він володіє транспортною компанією Rafał Mekler Transport. Примітно, що він є представником осередку проросійської партії Konfederacja Wolność i Niepodległość (Конфедерація свободи та незалежності) у Люблінському воєводстві.

Цей підприємець з Любліна з 2013 року займається міжнародними перевезеннями. Зокрема, до росії та Білорусі. Політик нарікав, що через війну в Україні повністю втратив російський та казахський ринок, частково білоруський. Чоловік є головою люблінського осередку ультраправої та антиукраїнської партії «Конфедерація», яка отримала 7% голосів під час парламентських виборів й не має впливу в новому польському уряді.

Рафал Меклер на переговорах щодо розблокування кордону

Також Меклер хотів отримати мандат і на парламентських виборах 2019 року від «Конфедерації» та обіцяв повернути польських підприємців на російський ринок. Ймовірно, Меклер прикриваючись інтересами поляків спробує свої сили знову на місцевих виборах навесні 2024 року.

Рафал Меклер також входить до політичного угрупування «Національний рух» [Ruch Narodowy], яке належить до «Конфедерації». «Національний рух» є одним з організаторів маршів незалежності 11 листопада. Організація активно критикує Євросоюз. У її резолюції 2021 року йшлось, що брюссельські політики хочуть нав’язати повну уніфікацію та недієздатність, а польський уряд та «Право і справедливість» [Prawo i Sprawiedliwość] «капітулюють перед тиском єврократів».

На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Рафал Меклер виголошував уже традиційні для польських партій націоналістичного спрямування політичні заяви, які не міняються десятиліттями. Зокрема, заявляв, що політика України є «бандерівською», а Львів та Тернопіль «мають культ вбивць і з цим треба розбиратися». На його думку, потік українських біженців «змінює склад Польщі». Проте політик все ж визнав, що російська агресія не є справедливою.

Як згадано вище, він є представником осередку проросійської партії Конфедерація свободи та незалежності у Люблінському воєводстві. Ця політична сила має тісні звʼязки з Москвою. Так, лідер партії Януш Корвін-Мікке виступав із закликами про визнання окупації Криму і особисто відвідував півострів у 2015 році, де зустрівся із гауляйтером Аксьоновим.

Ще один учасник блокади на польсько-українському кордоні – громадянин Білорусі Гордеюк Віктор Степанович. Він володіє компанією PEO-Trans. Проаналізувавши його сторінки в соцмережах, автори матеріалу дійшли висновку, що той навчається в одному з вищих військових навчальних закладів Білорусі. Рідний брат Віктора Гордіюка – Андрій проходить службу у 38 окремій десантно-штурмовій бригаді армії Білорусі.

Що відомо про російський вплив на протести у Словаччині

Журналісти-розслідувачі звертають увагу на те, що організаторами акції у Словаччині є представники громадської організації «Союз автомобільних перевізників Словаччини» (UNAS).

Не можна також проігнорувати той факт, що акцію активно підтримала антиєвропейська праворадикальна партія «Наша Словаччина», що вимагає «відновлення дружніх зв’язків» з росією.

Ба більше, вказано, що очільник цієї політичної сили, словацький політик Маріан Котлеба, у 2014 році написав листа колишньому президенту-втікачу Віктору Януковичу, у якому цинічно порівнював Революцію Гідності з тероризмом.