Середа, 19 Червня

До Австрії евакуювали 6-річну Алісу, яка отримала опіки внаслідок авіакатастрофи у Броварах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До Австрії зі Львова транспортували Алісу Оксюту, яка отримала опіки у дитсадку внаслідок авіатрощі у Броварах. Дитина проходитиме лікування у Відні. Про те, як Алісу готували до евакуації, розповів дитячий анестезіолог Лікарні святого Миколая Андрій Фуртак.

Батько Аліси В’ячеслав Оксюта каже, вранці 18 січня він з сином залишився вдома. А дружина повела доньку в садочок, поблизу будинку. За 10 хвилин на територію дитсадка впав гвинтокрил.

“З нашого вікна було видно і чутно, як летить гвинтокрил у бік садочка. Потім він падає. Я зателефонував дружині. Через певний час вона взяла трубку і сказала, що все горить, все обпалене. В шоковому стані була. Сказала: “Ми живі”. Я швидко зібрав сина і ми вийшли в бік садочка. Їх (доньку і дружину, — ред.) забрала швидка допомога. Було розуміння того, що ти нічого не можеш зробити у цей момент, було безсилля. Це відбувається на твоїх очах, а ти нічого не можеш зробити!” — каже В’ячеслав Оксюта.

Алісу та її маму Надію транспортували у київський опіковий центр. Там їм надали першу допомогу. Після цього маму з донькою з важкими опіками доправили до Львова. Жінку госпіталізували в дорослу Лікарню святого Пантелеймона, дівчинку з татом — у дитячу Лікарню святого Миколая.

“Оксюта Аліса поступила до нас в ніч на 20 січня у важкому стані. В неї діагностували опіки тіла 20%, другого-третього ступеня. Це є обличчя, тулуб, сідниці. В першу чергу наше завдання було — знеболення, адже дитина перебувала у стані опікового шоку. А також антибіотикотерапія, адже є можливість приєднання інфекції. І стабілізація усіх показників”, — каже дитячий анестезіолог Лікарні святого Миколая Андрій Фуртак.

У дитячій лікарні Алісу підготували до евакуації в Австрію. Дівчинка проходитиме лікування в опіковому центрі у Відні.

Загалом до Австрії зі Львова евакуювали трьох дорослих і трьох дітей, які отримали травми внаслідок авіакатастрофи у Броварах. Крім Аліси зі Львова за кордон транспортували 5-річну дівчинку з опіками дихальних шляхів та 7-річну дитину, яка отримала сильні опіки обличчя та голови.