Для ЦНАПів та шкіл у Львові придбають дефібрилятори

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сесія Львівської міської ради затвердила Міську програму доступної дефібриляції у комунальних підприємствах, установах та закладах Львівської міської територіальної громади на 2023-2024 роки. Це передбачає придбання автоматичних дефібриляторів для Центрів надання адміністративних послуг Львівської громади та освітніх закладів. А також – навчання, як цим обладнанням користуватися.

«Одним з механізмів зменшення рівня смертності на догоспітальному етапі при раптовій зупинці серця є вчасно розпочата серцево-легенева реанімація та використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора. З кожною хвилиною затримки дефібриляції шанс вижити зменшується приблизно на 10%.

Світова практика показує, що навіть при використанні випадковими перехожими дефібрилятора у громадських місцях, спостерігається підвищення шансу на виживання потерпілого до 67%. Для порівняння, при очікуванні прибуття і використання дефібрилятора у кареті швидкої, шанс на виживання становить 43%. Саме тому доступність дефібрилятора у громадських місцях значно підвищує можливість врятувати життя при раптовій зупинці серця», – пояснює Марта Матюшко, керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Зокрема, у Львівській громаді функціонує 12 Центрів надання адміністративних послуг, які торік відвідали майже 387 тисяч осіб. Донині лише в одному із них – на площі Ринок, є автоматичний дефібрилятор. Тож планують придбати 11 автоматичних дефібриляторів для Центрів надання адміністративних послуг Львівської громади, та ще 6 – для освітніх закладів.

Програма також передбачає проведення навчань, як ним користуватися, та поширення інформації про профілактику серцево-судинних захворювань, перші ознаки гострих порушень мозкового кровообігу та коронарного синдрому, надання невідкладної допомоги.