Для Львова планують закупити 250 електробусів «Електрон»

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

ЛКП «Львівелектротранс», ПрАТ«Концерн-Електрон та «ЕКОПАСТРАНС» підписали меморандум на поставку 250 електробусів.

Він передбачає, що упродовж трьох років 200 електробусів закуплять приватні перевізники, а 50 – місто. Про це повідомляє ZAXID.NET.

За словами заступника директора департаменту ЖКГ Львівської міськради Андрія Білого, електробуси будуть заряджатися раз на день. Довжина одного електробуса становитиме 10 метрів. Компанія «Електрон» розробить нові технічні умови автобусів спеціально для потреб Львова.

«”Електрон” готовий для цього окремо розробити технічну документацію, і зробити дуже добру ціну на електробуси для львівських перевізників. Тому приватні перевізники готові купити 200 одиниць за декілька років, тобто оновити практично весь свій рухомий склад. Так само ми хочемо і у ЛКП «Львівелектротранс» закупити, для початку, 50 електробусів», – розповів Андрій Білий.

За словами мера Львова Андрія Садового, собівартість кілометра проїзду електробусу становить 8 грн, коли звичайного автобуса – у 2-3 рази більше. Першу модель електробусу «Електрон» має виготовити упродовж 8 місяців.

Електробуси концерн приватних перевізників «Екопастранс» та ЛКП «Львівелектротранс» закуплять у лізинг. Львівська мерія зараз напрацює механізм, як компенсувати відсотки за лізинг, аби перевізникам було легше придбати електробуси.

Зараз вулицями Львова їздить один електробус «Електрон», який купили у 2015 році. Електробус розвиває швидкість до 70 км/год, за день може проїжджати без підзарядки 200 км.

Львівські компанії-перевізники «АТП-14630», «Міра і К» та «Фіакр-Львів» об’єдналися у концерн «ЕКОПАСТРАНС» на початку серпня цього року. За даними YouControl, керівником концерну екс-голова Яворівської РДА Ігор Самардак.

Share.