Понеділок, 26 Лютого

Дев’ять міст України відмовляться від “маршруток”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До кінця 2020 року дев’ять міст України можуть повністю відмовитися від маршрутних таксі. Як стверджує міністр інфраструктури, Владислав Криклій, в даний час міністерство спільно з Асоціацією міст України за підтримки Європейського інвестиційного банку розробляють програму щодо поліпшення громадського транспорту.

На першому етапі програму планується реалізувати в Харкові, Запоріжжі, Одесі, Сумах, Чернігові, Києві, Львові, Тернополі та Луцьку. Тож вже до кінця поточного року з вулиць цих міст можуть повністю зникнути маршрутні таксі. Про це пише “Обозреватель”.

“Компанія, яка буде надавати автобус, електробус, тролейбус, буде гарантовано отримувати суму і зможе укладати договори на 3-5 років, планувати собі лізингові умови, лізингові договори, здійснювати платежі”,– розповів Криклій.

Міністр підкреслив, що при цьому перевізник не буде зацікавлений в тому, щоб безконтрольно збільшувати кількість пасажирів у автобусі, наражаючи на небезпеку пасажирів. Крім того міста зможуть не тільки обмежуватися своїм комунальним транспортом, але ще і додатково добирати громадський транспорт, у тому числі й на комерційних умовах.

Європейський інвестиційний банк виступає в ролі інвестора проєкту. Наразі він профінансований на суму 176 мільйонів євро. Планується підписання додаткової угоди на 200 мільйонів євро.

Проєкти будуть здійснюватися шляхом паритетного фінансування – 50% суми надає інвестор, іще 50% фінансує сам місто.

Ми розраховуємо на те, що в кінці поточного року або на початку наступного все можуть використовувати ці гроші, щоб ми могли рухатися по наступних містах, – додав міністр.