Неділя, 16 Червня

Держдума росії ввела в Кримінальний Кодекс поняття “мобілізація” і “воєнний час”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Держдума росії ввела в Кримінальний кодекс поняття “мобілізація” і “воєнний час”, “збройний конфлікт”, а також схвалила законопроєкт про відповідальність за дезертирство під час мобілізації, або у воєнний час, інформує Українська Правда.

Пакет поправок до законопроєкту про внесення змін до КК рф, ухвалений у першому читанні в липні, включає нові статті: “Добровільна здача в полон” (стаття 352.1) і “Мародерство” (стаття 356.1).

Згідно з нововведеннями, за здачу в полон (якщо немає ознак державної зради) загрожує від 3 до 10 років позбавлення волі. За мародерство – до 15 років колонії.

Видання зазначає, що в цих статтях є обставини, які обтяжують покарання, – “у період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час” (стаття 63).

Зокрема, якщо військовий залишив частину в цей час на термін до 10 днів, то йому загрожує до 5 років в’язниці. Якщо залишив частину на місяць – то 7 років ув’язнення, а якщо більше місяця – то 10 років.

У поправках підкреслюють, що призвані на військові збори росіяни, які перебувають у запасі, нестимуть кримінальну відповідальність за неявку або дезертирство нарівні з контрактниками і призовниками.

Водночас наголошується, що військовослужбовець може бути звільнений від кримінальної відповідальності за неявку на службу або дезертирство, якщо “самовільне залишення частини або місця служби, а також вчасна неявка без поважних причин на службу стали наслідком збігу тяжких обставин”.

Також поправки пропонують давати від 2 до 3 років колонії за відмову від участі в бойових діях, а якщо вона спричинила тяжкі наслідки – від 3 до 10 років.

(Зараз невиконання підлеглим наказу начальника на військовій службі карається ув’язненням до 2 років, а з тяжкими наслідками – до 5, окремого покарання за відмову воювати не передбачено – ред.).

За даними джерела “РІА Новасті”, Рада Федерації може ухвалити пакет поправок до Кримінального кодексу – 21 вересня.