Держава боргує «Львівобленерго» 800 млн грн

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Станом на вересень держпідприємство «Гарантований покупець» заборгувало ПрАТ «Львівобленерго» 800 млн грн, що ускладнює підготовку енергетиків до осінньо-зимового періоду. Про це під час пресконференції повідомив технічний директор «Львівобленерго» Роман Іванців, передає Львівський портал.

«Підготовка до цього осінньо-зимового періоду виявилась для нас складною, бо наклались декілька чинників. Один із них – це зруйновані мережі внаслідок ракетних ударів, а також заборгованість ДП «Гарантований покупець», яка станом на зараз становить 800 млн грн. Якщо така ситуація з розрахунком буде й надалі, то до кінця року борг складе не менше 1,4 млрд грн. Відповідно, це відобразиться на підготовці до осінньо-зимового періоду, оскільки нам необхідно фінансувати інвестиційну програму (вона наразі виконана лише на 15%), а також оплачувати борги перед «Укренерго», щоб вони могли теж готувати свої мережі до зими», – сказав він.

План підготовки мереж на Львівщині до зими поки виконаний на 65-70%, роботи тривають. Наразі, як каже технічний директор «Львівобленерго», жодних вимкнень електроенергії споживачам не передбачено, однак енергетики готуються до різного розвитку подій.

«Графіки аварійних відключень ми складаємо щороку, це наша планова робота, оскільки ми готуємось до можливих несподіванок, наприклад, пошкоджень мереж через негоду. Аварійні знеструмлення ми почали застосовувати минулого року через зруйновану енергетичну інфраструктуру масованими ракетними ударами. Зараз ми готові, склали графіки, споживачів попередили. Вводити ці графіки [знеструмлень] ми не плануємо, але йде війна і ситуація може змінитись», – зауважив Роман Іванців.

Нагадаємо, оновлені графіки відключень світла на Львівщині створили ще наприкінці травня. Дотепер знеструмлень не вводили, хоча «Львівобленерго» попереджало про можливі перебої з електропостачання у Львові до 30 вересня через реконструкцію обладнання.

Нещодавно міський голова Андрій Садовий публічно заявив, що Львову слід готуватись до найгірших варіантів розвитку подій восени і взимку, коли світла може не бути протягом місяця або навіть двох.

У Міненерго тим часом стверджують: Україна має необхідні ресурси для проходження осені й зими без знеструмлень. Але Росія може вдатись до нової тактики обстрілів енергетичної інфраструктури, тож тимчасові вимкнення світла все-таки можливі.

Ще на початку серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що зима-2023/2024 буде складною, але Україна готується до всіх можливих сценаріїв розвитку подій.

Ремонтна кампанія, за його словами, напередодні нового опалювального сезону, за словами прем’єра, просувається за графіком: роботи йдуть на електростанціях, атомних блоках, гідроелектростанціях й на теплоелектроцентралях. Для всіх енергетичних об’єктів готують багаторівневий захист від російських атак.