Дeпyтaт Бeрбeкa хoчe збyдyвaти нoвий квaртaл y львiвськoмy пaркy Maйoрiвкa

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові представили містобудівний розрахунок можливого будівництва нового кварталу у місцевості Майорівка на вулиці Китайській, що включає житлові багатоповерхівки, приміщення громадського призначення та підземні паркінги.

Про це повідомляє «Діло».

Замовником проєкту є ТзОВ «Львівська інвестиційна компанія». Чотири земельні ділянки, на яких планується будівництво, у сумі мають площу 1, 5696 га та належить до приватної власності. Забудова складається із 5 багатоквартирних житлових будинків на 5-9 поверхів і громадського центру у північній частині ділянки на 3 поверхи. Покрівлю обіцяють використовувати як оглядовий майданчик.

У новому кварталі планують розмістити 286 квартир, 215 машиномісць сумарно у всіх підземних паркінгах та 25 на відкритих автостоянках. Також тут спроєктують нову вулицю.

При цьому забудовник заявляє, що у цьому районі в радіусі кілометра розташовано кілька шкіл та дитсадочків, що нібито мають кількасот вільних місць, тож для дітей тут зведуть лише центр дозвілля площею 420 м².

Окрім цього, начальниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради Олександра Сладкова наголошує, що межі парку Майорівка досі не визначені.

«Наразі місто не має ніякого плану облаштування парку. Залишки саду на території, яка забудовується, скоріш за все належать до саду Маєра, від якого й пішла назва. Спершу він звів сади біля університету. Сучасна вулиця Січових стільців від 1841-го називалася вулицею Маєра на честь професора ботаніки, який заснував ботсад. Дерево у проїзді Крива Липа є останньою рослиною із його старого ботсаду. Потім він почав розводити фруктові дерева на Майорівці. Мені здається, що це і є ті залишки садів та городи, про які казали. Я сподіваюсь, що не буде спроб провести якісь мережі через територію парку», – каже Сладкова.

Ділянка розташована у зоні Ж-5, що передбачає змішану житлову забудову до 10 поверхів. Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев вважає, що розробляти детальний план території довколишніх вулиць немає сенсу. Після четвертого розгляду проєкту на архітектурно-містобудівній раді забудову таки дозволили більшістю голосів. Тепер її повинен погодити виконком міськради та депутати.

Власником земель під забудову з 2013 року є ТзОВ «Будівельна компанія «Нове місто». Право на користування ними також має ТзОВ «Олімпік ЛТД Плюс». У кінці 1990-тих років тут заснували садово-городній кооператив «Над Яром». Цільове призначення – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Зазначимо, що фірма-замовник будівництва «Львівська інвестиційна компанія» належить скандальному депутату ЛМР від «ЄС» Назарію Бербеці, Тарасу Дідику та Олександру Потернаку. Назарій Бербека та Тарас Дідик також фігурують у скандальному будівництві у історичному ареалі Львова на вулиці Поповича, 6, яке хоче реалізувати ОСББ «Грушевський». Крім того, на початку липня виконком погодив будівництво ЖК на Кульпарківській для депутата Бербеки. А у середині червня депутати Львівської міськради змінили цільове призначення землі на вул. Зеленій, 267 для будівництва 10-поверхівки фірмою Бербеки.