Вівторок, 5 Березня

Депутати не підтримали демонтаж пам’ятника Моцарту у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Петиція про демонтаж пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту на площі Маланюка у Львові не отримала підтримки депутатів Львівської міської ради. На засіданні 30 листопада депутати розглянули і обговорили цю петицію, однак не підтримали її своїми голосами, передає zaxid.net.

Петицію про демонтаж памятника Ксаверу Моцарту зареєстурвала 30 вересня зареєструвала львів’янка Наталія Криничанка. Вона вважає, що пам’ятник встановлений не законно й «спотворює мистецький простір Львова». Петиція змогла зібрати необхідні для розгляду депутатами 500 голосів за півтора місяці.

Натомість 25 листопада львів’янка Дарина Лаврін зареєструвала петицію проти знесення пам’ятника Ксаверу Моцарту. Ця метиція зібрала необхідні голоси за лічені години.

Під час засідання сесії 30 листопада свою позицію висловили представники усіх фракцій. Зокрема, керівник фракції «Варти» Юрій Мартинюк заявив, що претензії львів’ян стосуються не мистецької цінності скульптури, а місця, де вона розміщена.

Голова фракції «Європейської солідарності» Петро Адамик закликав колег по фракції не підтримувати цю петицію і запропонував провести громадські слухання, щоб визначити доцільність перебування пам’ятника Моцарту саме на площі Маланюка. Депутати також говорили про необхідність мораторію на встановлення нових пам’ятників в місті.

Під час голосування за це питання лише 12 депутатів з «Європейської солідарності» і «Свободи» підтримали петицію про демонтаж пам’ятника (результати поіменного голосування), серед яких виявився і секретар ради Маркіян Лопачак. Він пояснив, що не згоден з тим, що пам’ятник Моцарту встановили саме на площі Маланюка.

Депутати не підтримали петицію про демонтаж. За проголосували 12 депутатів зі “Свободи” і “ЄС”: Лопачак, Кошулинський, Тягнибок, Гутник, Мельничук, Лесик, Ломага, Маруняк, Посипанко, Шевченко, Гринишин, Грицевич.
Цих голосів не досить, щоб знести скульптуру.