Понеділок, 15 Квітня

День без поліетилену: чи готові львів’яни попрощатися з целофановими пакетами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Загалом до експерименту долучилося 17 торговельних центрів та близько ста крамниць, пише 5 Канал

День без поліетилену. У Львові місцеві супермаркети на один день відмовилися від звичних целофанових упаковок. Своїм покупцям пропонують паперові пакети або екоторбинки. Загалом до експерименту долучилося 17 торговельних центрів та близько ста крамниць. Чи готові містяни попрощатися із поліетиленом дізнавалась Марта Шикула.

Біля продуктових стелажів одного з львівських супермаркетів паперові пакети замість целофану та кухонні щипці замість одноразових рукавичок – так львівські супермаркети підготувалися до просвітницької кампанії. Вадим Слєпок екоакцію підтримує. На закупи пішов із тканинною торбинкою.

“Це дуже добре така акція. Якщо вона буде продовжена, якщо люди її підтримують. Тим паче що у Львові завжди є багато сміття”, – вважає львів’янин.

Натомість не всі покупці радо зголошуються на паперові упаковки, переконують у магазині. Особливо у м’ясних та кулінарних відділах.

“Кажуть так добре, але покладіть ще в кульочки. Бо знаєте у кожного гарна сумка, а покладу я кілограм фаршу і буде трошки…Люди звикли до кульків і їм переступити це важко”, – розповідає продавець Антоніна Велігоцька.

До акції “День без поліетилену” долучилися майже сотня невеликих крамниць та близько двох десятків торгових центрів.

“Ми вийшли із зони комфорту клієнтів. Вони не розуміють, чому ми маємо брати мандарин апельсин і нема пакету, куди засунути. Можна взяти банан і наклеїти на нього наліпку і понести на касу, нащо поліетиленовий пакет. Так само ананас, грейпфрут”,  – пояснює керівник супермаркету Тетяна Герасимова.

Таку просвітницьку кампанію вирішили зініціювати спільно міська влада і природоохоронці.

“Ми хочемо поетапно відмовитися від поліетилену, для правильних стосунків з навколишнім середовищем. Тривалість використання поліетилену 30 хв, а шкода яка від нього сотні років”, – наголошує заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

“Ті люди, які сьогодні дбають про довкілля і приходять зі своїми торбинками і мали змогу купувати без упакування товари. На сьогодні вже 39% львів’ян користуються багаторазовими торбинками”, – каже екоактивіст Ірина Миронова.

У супермаркетах міста львів’ян закликають складати продуктові набори в ось такі торбинки. Природоохоронці припускають – це у півтора раза зменшить використання поліетиленових пакетів. А тому стане першим кроком до збереження довкілля.

У місті вирішили проводити день без поліетилену щонайменше раз на тиждень. До третього липня.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, “5 канал”