П’ятниця, 22 Вересня

Де на Львівщині є церкви московського патріархату

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині станом на 2 травня цього року все ще є зареєстровано 38 релігійних громад УПЦ МП

Інформацію у відповідь на інформаційний запит для “Еспресо.Захід” надали у Департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА

Надаємо повний перелік парафій УПЦ (в єдності з МП), які продовжують перебувати під керівництвом проросійської церкви.

Діючі парафії УПЦ

У Львові залишилась єдина парафія УПЦ МП, – це релігійна Святої Трійці на вул. Антоновича, 100. Найбільше церков московського патріархату у Червоноградському районі – 5. По три є у Львівському, Самбірському та Стрийському районах. В Дрогобицькому та Яворівському районах — по дві, а в Золочівському районі — одна така громада.

Львівський район

Релігійна громада УПЦ парафії Святої Трійці у м. Рава-Руська;

релігійна громада УПЦ парафії Різдва Пресвятої Богородиці у с. Віднів;

релігійна громада УПЦ парафії Святої Трійці у с. Звертів.

Золочівський район

Релігійна громада УПЦ парафії Святого Володимира, Митрополита Київського і Галицького у м. Броди.

Дрогобицький район

Релігійна громада УПЦ парафії Різдва Пресвятої Богородиці у с. Бистриця;

релігійна громада УПЦ парафії Святого Пророка Іллі у м. Трускавець Львівської області.

Самбірський район

Релігійна громада УПЦ парафії Успіння Пресвятої Богородиці у м. Самбір;

релігійна громада УПЦ Святих Мучеників Кіпріана й Іустини у с. Присліп;

релігійна громада УПЦ с. Явора.

Червоноградський район

Релігійна громада УПЦ парафії Святої Трійці у с. Бабичі;

релігійна громада УПЦ Покрови Пресвятої Богородиці у м. Радехові;

релігійна громада УПЦ Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова в м. Червонограді;

релігійна громада УПЦ Святителя Миколая Чудотворця у м. Соснівці;

Релігійна громада УПЦ Покрови Пресвятої Богородиці в м. Червонограді.

Стрийський район

Релігійна громада УПЦ парафії Святого Іоана Хрестителя у м. Жидачів;

релігійна громада УПЦ парафії Ікони Божої Матері у м. Миколаїв;

релігійна громада УПЦ Воскресіння Христового у м. Стрию Львівської області.

Яворівський район

Релігійна громада УПЦ парафії Воздвиження Христового у с. Старява;

Релігійна громада УПЦ парафії Преподобного Амфілохія у м. Мостиська.

Зареєстровані, але недіючі

Також подаємо інформацію про релігійні громади УПЦ МП, які зареєстровані, але вже недіючі, на Львівщині. Серед 38 громад УПЦ МП їх є 18.

Релігійна громада УПЦ парафії Іова Почаївського у м. Львів (вул. Сеченова, 11/9, м. Львів);

релігійна громада УПЦ парафії Святого Іова у м. Львів (м. Львів, вул. Погулянка, 43/2);

релігійна громада УПЦ парафії Святої Ольги у м. Львів (вул. Івасюка, 11/1, м. Львів);

релігійна громада УПЦ парафії Єфросинії Полоцької у м. Львів (вул. Богуна, 6/10, м. Львів);

релігійна громада УПЦ парафії Святого Духа у м. Пустомити;

релігійна громада УПЦ парафії Святого Михайла у с. Семенівка Пустомитівського району;

релігійна громада УПЦ парафії прп. Іова Почаївського у м. Дрогобичі;

релігійна громада УПЦ парафії Почаївської ікони Божої Матері (м. Стебник, Дрогобицький район);

релігійна громада УПЦ у с. Брониця (Дрогобицький район);

релігійна громада УПЦ у с. Рибник (Дрогобицький район);

релігійна громада УПЦ у с. Старий Кропивник (Дрогобицький район);

релігійна громада УПЦ парафії Богоявлення Господнього у с. Бабина (Самбірський район);

релігійна громада УПЦ у с. Торчиновичі (с. Торчиновичі);

релігійна громада УПЦ парафії Архистратига Михаїла у с. Повергів (Стрийський район);

релігійна громада УПЦ у м. Борислав (Дрогобицький район);

релігійна громада УПЦ у м. Стрий (Стрийський район);

релігійна громада УПЦ парафії Св. вмч Димитрія Солунського у м. Яворів;

релігійна громада УПЦ у с. Затока Львівської області (Яворівський район).

Перехід після повномасштабного вторгнення

Крім того, від 24 лютого 2022 року до 2 травня 2023 року у Львівській області змінили свою підлеглість, внісши зміни в статут, 15  релігійних громад. Надаємо повний список громад, які в цей час вийшли з підпорядкування УПЦ МП.

1.Релігійна організація “Релігійна громада Української Православної Церкви в селі Свитазів Сокальського району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 24.02.2022 № 134/0/5-22).

2. Релігійна організація “Релігійна громада Української Православної Церкви с. Стенятин Сокальського району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 24.02.2022 № 134/0/5-22).

3. Релігійна організація “Релігійна громада Української Православної Церкви у селі Баня-Лисовицька” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 07.04.2022 № 16/0/5-22ВА).

4. Релігійна організація “Релігійна громада Української Автокефальної Православної Церкви с. Речичани”(зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 07.04.2022 № 16/0/5-22ВА).

5. Релігійної організації “Релігійна громада Української Православної Церкви в селі Сопошин Жовківського району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 18.05.2022 № 57/0/5-22ВА).

6. Релігійна організація “Релігійна громада Української Православної Церкви у селі Сулимів Жовківського району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 18.05.2022 № 57/0/5-22ВА).

7. Релігійна організація “Релігійна громада Української Православної Церкви у селі Верчани Стрийського району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 18.05.2022 № 57/0/5-22ВА).

8. Релігійна організація “Релігійна громада Української Православної Церкви с. Піщани Стрийського району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 18.05.2022 № 57/0/5-22ВА).

9. Релігійна організація “Релігійна громада Української Православної Церкви в місті Великі Мости Сокальського району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 18.05.2022 № 57/0/5-22ВА).

10.Релігійна організація “Релігійна громада Української Православної Церкви в селі Мельничне Турківського району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 29.06.2022 № 137/0/5-22ВА);

11. Релігійної організації “Релігійна громада Української Православної Церкви Сихівського району м. Львова” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 06.07.2022 № 155/0/5-22ВА).

12. Релігійна організація “Релігійна громада Української Православної Церкви в селі Новий Кропивник Дрогобицького району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 25.11.2022 № 633/0/5-22ВА).

13. Релігійна організація “Релігійна громада Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) парафії Великомучениці Параскеви-П’ятниці у селі Стоянів Червоноградського району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 24.02.2023  № 82/0/5-23ВА).

14. Релігійна організація “Релігійна громада Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) парафії Великомученика Юрія Переможця у місті Львові” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 05.04.2023 № 204/0/5-23ВА).

15. Релігійна організація “Релігійна громада Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) парафії Покрови Пресвятої Богородиці у місті Борислав Дрогобицького району Львівської області” (зміни до статуту зареєстровано розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 13.04.2023  № 234/0/5-23ВА).